İktidara geldiğimizde ilk eğitimden başlayacağız


erdogan-toprakCHP Genel Başkan Baş Danışmanı Erdoğan Toprak, Chp’nin iktidar olursa ne yapacağı sorusunu cevapladı.

Türkiye’de sosyal medyanın tüm omurgasını gençler oluşturuyor. Destan yazıyorlar o kadar güzel şeyler yapıyorlar ki bende keyifle izliyorum. Gençler ile iletişimi kurmak istiyoruz. Ama bizim en önceki yapacağımız şey gençlerin önünü açmak. Türkiye artık bilimde sanatta kendisinden söz ettiren ülke olmalı bunun yolu anadolunun o fakir çocuğunun yatacağı yurtarı yapmaktan geçiyor. İktidra geldiğimiz de ilk olarak eğitimden başayacağız. 4+4+4 denen ucubeyi çöpe atacağız. Türkiye’de ilk önce eğitime önem vereceğiz.

Fillandiye krize girdiğinizde eğitimden hiç kısmamışlar. Fillandiya eğitim bakanını Türkiye’ye çağırdık ve dedi ki biz krize girdiğimizde her şeyden kıstık ama eğitimi yüzde 50 artırdık dedi biz Türkiye’de gençlerin önünü açmak istiyoruz.

Gönüllüler bize katılmaya başladılar İstanbul’da ve Ankara’da ekibimiz var bunun için sosyal medyayı aktif olarak kullanıyoruz. Aramıza katılan isimsiz gönüllü var onlara teşekkür ediyorum. Bu seçim 30 yaş altı 20 milyon seçmenin olduğu seçim. Onlara ulaşabilirseniz zaten seçimi alıyorsunuz. Bizim hedefimiz ise o 20 milyon gence ulaşmaktır.

İlgili>>  Bu coğrafyanın direği Türkiye'dir

Cumhurbaşkanı 400’ü kimin için istedi bilmiyorum, Ak Parti kendi üzerine aldı ama Ak Parti’nin sandelye sayısı 233 ve sonra 350 ye çekti sonra 330 a çekti sanıyorum 320 lere gelebilir. Sayılar aşağı geliyor 220 civarında şu an geldi. Son rakamlara baktığımızda oy akışlı devam ediyor. İstikrarcı oy verenler ise Chp’ye gelmeye başladı. Ekonomi bozulmasın diyen bir kesim vardı onlar Chp’ye geliyor. Milliyetçi oylarda Mhp’ye kayma var. Ak Parti’de hızlı bir kan kaybı var.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç