İktidar ve muhalefet fire verdi!


muharrem sarıkayaHaber Türk gazetesi yazarı Muharrem Sarıkaya 4 eski bakan ile ilgili Yüce Divan oylamasını ve verilen ret oylarını değerlendirdi.

 

 

Oylamalarda ret oyu Zafer Çağlayan‘da daha az iken Muammer Güler’de fazla olması kararsız Milletvekillerini cesaretlendirdi. Aslına bakarsanız bir paradoks var. Milletvekilleri özgür iradesi ile davranışlarını gösterdiklerini söylerken, bir taraftanda Ak parti içerisinde ret oyu verenler hayindir diyorlar.

Red oylarını tespit etmek mümkün değil, bunun belirlenmesi çok zor. Muhalefetten de destek olanlar olabilir. Bütün bunları henüz göremiyoruz. Sonuç olarak perdenin arkasına giriyorlar kimse kime oy verdiğini bilemez. Bu konuda gruplar karar alamazlar. Bu konu ile ilgili kimse kimseyi yönlendiremez. İhanetle suçlamak çok doğru bir yaklaşım olmaz.

Davutoğlunun olması oylamalarda çok farklı olmazdı. Bu bir sandık sonucu değil, Milletvekillerinin kendi kararlarıdır. Bu Davutoğlunun gücüdür demek çok yanlış olur. Burada herkes kendi hür iradesi ile gizli oy kullandı. Bu sonuçlar Ak Parti içerisinde çatlak olduğunu da tam olarak göstermez.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

reset password

Geri
log in