İç güvenlik paketi neden erteleniyor


Barış YarkadaşGazeteci – Yazar Barış Yarkadaş iç güvenlik paketinin gecikme sebepleri hakkında yorum yaptı.

İç güvenlik paketinin çıkmasını asker istemiyor

İç güvenlik paketi diye faşizen bir paket var, bu paket şunun için çıkmıyor, Necdet Özel gitti ve Efkan Ala’ya doğuda neler olduğunu anlattı. Siz çözüm süreci ile Cizre’de ve Hakkari’de şu gibi işlere yol açtınız dedi. Yeni paket ile güvenlik güçlerinin tamamen iktidar denetiminde olduğunu ve güvenlikte sıkıntı var dediler.

Recep Tayyip Erdoğan iç güvenlik paketinin çıkmasını neden istiyor

Saray’da da birifing verilmiş ve Davutoğlu buna çok sinirlenmiştir. İç güvenlik paketi askerin direnci yüzünden çıkartılamıyor. İç güvenlik paketi çıktığı zaman kolluk kuvvetleri Ak Partinin kontrolüne girecek ve ülke güvenliği çıkmaza girecek diyor. Tayyip Erdoğan şunun farkında, kürt meselesinin bir süre sonra sarpa saracağının farkında, Erdoğan çıkardığı kriz yüzünden Türkiye’yi 80 katrilyon daha borca soktu, Merkez Bankası ile giriştiği sürtüşme yüzünden.

İlgili>>  Mhp solu Chp sağı kucaklaması lazım

Ekonomik olarak büyümeme hali toplumsal hareketlere yol açacak. Erdoğan bunun farkında olduğu için hem olacak halk ayaklanmaları hem de kürt halkının başkaldırmasını önlemek için bu paketi istiyor.

13 milyon aile devletin yardımına muhtaç

Saray’ın kapısına bu ülkenin kapısına bu ülkenin onurlu vatandaşları dayanacak. 13 milyon aile devletin yardımına muhtaç edilmiş. Üretim yok, ekonomi yok. İşsizlik yüzde 10’un üzerine çıktı. Sen 330 bin gence iş verecekken 5 bin katrilyon yatırım yaparsan iş verebilirdin. Gittin keyfine Ankara’nın ortasına kaçak kat inşa ettin ve 330 bin gencin işe girmesini engelledin. O 330 bin gencin ailesinin yoksulluğunun sebebi Erdoğan’ın tek adam rejimi istemesidir. Bunun böyle gitmeyeceğini bildikleri için böyle polis rejimine sığınıyorlar.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç