Hükümet bu paket ile neye hazırlanıyor


meclis

metin feyzioğluTürkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu iç güvenlik paketini değerlendirdi.

Türkiye’de siyasetin yapılışı yanlış

Türkiye’de siyasetin yapılış tarzını değiştirmek lazım, güven vermiyor siyaset, ikna edici değil. Sokağa inelim lafları çok sık kullanılıyor ama hiç bir siyasi parti kendi il ve ilçe teşkilatlarını kullanarak bilgilendirmeye de çalışmıyor.

Paket ortaya çıktığında, 33 baro başkanını aldık. Baro başkanları ile birlikte meclise gittik, basın açıklamasını yaptık niye karşıyız diye. Sonra siyasi partilerin grup başkanlarına gittik. Baro başkanlarının siyasi görüşleri de vardır. Hdp tandansında olan baro başkanları ile Mhp grubuna gittik. Mhp grup başkanı ile Hdp tandaslı baro başkanı ile aynı şeyleri düşündüğünü gördük. Alın size hukukun üstünlüğü, alın size toplumsal barış.

Hükümet bu paket ile neye hazırlanıyor

Demokrasiden uzaklaşarak toplum huzurunu koruyamazsınız, özgürlükleri kısıtlayarak huzurlu bir yaşam yaşayamazsın.

İlgili>>  Ak Parti artık belli bir zümrenin partisi

Hükümet bu paket ile neye hazırlanıyor, bu pakete toptan evet ya da toptan hayır demek doğru değil. Ben hükümetin buraya koyduğu bazı maddelerde Türkiye’de seçimlerden sonra bir takım bombalı eylemlerin gerçekleşeceğini düşündüğünü ve bunlara karşı bazı yetkileri hızlı kullanılabilir hale getirdiğini hissediyorum. Kiralık araçların çip ile takip edilmesi.

Muhalefet partileri ile görüştü mü bu hükümet dedi mi yoksa ben yaparım olur bunlarda adam değil gibi baskıcı bir anlayış mı, bu 2. maalesef. Bombalı eylemleri önlemede faydası olacak maddeleri kabul ediyorum ama Vali’ye Kaymakama vatandaşı göz altına aldırma yetkisi var.

Bu iç güvenlik perdelemesi ardında adı konulmamış anti demokratik yönetimle yönetmiştir. Ben bu ülkeyi demokrasi ile değil, olağanüstü hal yönetimi ile yöneteceğim diyor.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç