Hristiyanlardan TV kanalı


metin ekenerMelih Ekener Sat 7 Türk Genel Müdürü, kanal hakkında bilgi verdi.

Kanalın geçmişi 2006’ya kadar gidiyor, fiilen 2012’den bu yana yayın yapmaya başladık. 2015 ocakta Türksattan yayına çıktık. Yeni bir organizan değil 2006’da Türkiye’de atılımları yapıldı. 1995’te çeşitli mezheplerden ve geleneksel kiliselerden gelen 20 kişinin Arabistan, Arap Yarım Adası’nda kurduğu bir kanal.

Amacımız bu topraklarda hristiyanlık kültürü inancını yaşamıyor fakat son dönemlerde kültür yok oluyor ve oradaki insanlar. Doğudaki insanlar batıya ya da diğer yerlere göç ediyorlar. Bir çok şeyde değiştiriyor, kültür değişiyor. Sat 7’nin amacı o topraklarda Hristiyan kültürünü anlatabilmek, doğru anlatabilmek. Oradaki hristiyanların da düzgünce dinlerini yaşayabilmesi.

Hristiyanların misyoner olduğu algısını düzeltmek istiyoruz

Biz bütçe yokluğundan Türkiye‘deki Hristiyanlar fakir olduğumuzdan biraz geç başladık. Sat 7 organizasyonun adı onların desteği ile Sat 7 Türk’te oluştu, onlar destek oldular. Sonra biz aldık 2012’de kanalın başına geçtik. Geçen yıl 10 yıllık yayın lisansımızı aldık. Bu yılda Ocak itibari ile yayına çıktık.

İlgili>>  Yecüc ve Mecüc Gelecek Mi ?

Hristiyan algısını düzeltmek istiyoruz, Hristiyanlar misyoner olarak algılanıyor, biz bu algıyı değiştirmek istiyoruz, yavaş yavaşta bunu yapıyoruz sanırım gelen tepkilere göre. Aynı zamanda kiliselerden yayın yapıyoruz, bu sadece Hristiyanlar için değil, Hristiyanları bilmeyenler içinde gerekli, Kilisede ne oluyor diye merak edenlerde bakabilir. Maddi olarak Hristiyanlar destek oldu bundan sonra hedefimiz kendi paramızı kendimiz kazanmak.

Hristiyanlık propagandası yapmak bir suç değil, Türkiye‘de demokrasi açısından gelişiyor ve iyiye gidiyor. Biraz zaman alıyor geç oluyor ama oluyor. Bu kanalda iyi bir adım gibi geliyor bize. Rturk kontrolündeyiz zaten. Türkiye’nin demokrasileşmesi açısından iyi bir adım.

Comments 2

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç