Hikayeleri ile O an


 

 

Bir mülteci kampında dağıtılmış portakallar O an da nasılda göze batmış. acaba sebebi renkleri miymiş? portakallar; O çocuklara ve O ana yabancıda ondan mıymış?

portakal

 

 

Filistin‘de Ramallah’daki Yahudi yerleşim yerlerinin boşaltılmasından bir enstantene. Yerleşimciler son binanın yıkılması sırasında güvenlik güçlerine direndi. Koca bir polis taburu tek bir kişiye yükleniyor. O anda genç kız tek başına direniyormuş gibi görünüyor. Polisin asıl hedefi öteki o dumanı tüten yapılar. Bu nedenle bir akıldışılık söz konusu. Bu insanlar İsrail’in geçmişteki politikası uyarınca hiç hakları olmadığı halde bu yerlere yerleşmeye zorlandı. Sonra da BM kararı gereği çıkarıldılar. Velhasıl sadece o an değil, o anın geçmişinde yatan hikayede akıl dışı.

İlgili>>  Armageddon Savaşı Nedir?

direniş

 

 

İsrail ordusu Filistin Gazze’de eylem hazırlığında olduğunu düşündüğü 3 kişiyi öldürdü. Bunlardan birinin cenazesi sırasında teskin edilmeye çalışan kadının yüzü elleri kompizosyanda insana dair bir çok unsur var. Ama öylesine haykırıyor ki o an adete bir insanını değil, içinden dışa vuran simsiyah yası ve çığlığının fotoğrafı oluyor.

çığlık

 

 

Burası Uruguay. Yeni kurulan anılar müzesinin açılışında bir protesto gösterisi. Toprağa gömülen kadının yer üstündeki eli Uruguay’da 1973 – 1985 yılları arasında kaybolanları temsil ediyor. Tek karede ışığın yardıdımını da alarak bu sorunu ortaya koyuyor. Gerideki flu insan figürleri ise toplumun görece sessizliğini öne çıkartıyor.

el

 

 

Comments 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç