Herkes toplum mühendisi haline geldi


faruk acarAndy-ar Araştırma Şirketi Başkanı Faruk Acar, seçime yaklaşırken artan terör olaylarının kamuoyunda uyandırdığı tepkiyi yorumladı.

Son bir kaç seçimde değişik organların faal durumuna geldiği seçim öncesinde etkiyi oluşturmak üzere bir pozisyon aldıklarını gördük ve yaşadık. Bu seçimde de böyle şeylerin olabilme ihtimali değişik siyasi partilerin yöneticileri sürekli tekrar ettiler. Özellikle Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra böyle olumsuz vakaaların Türkiye’nin kamuoyuna çıkacağına dair söylemler vardır.

Yaşadığımız sıkıntılı süreç seçim döneminde maalesef daha da artarak devam edeceğine dair değişik söylemler söz konusu tabi ki hiç kimse böyle şeyler istemez. Bunlardan çıkar sağlayanları bence toplum değerlendirmeli. Kamuoyunda bizim yaptığımız araştırmaların ışığının bize ne gösterdiğini bir şekilde ifade ediyoruz. Çok uzak olmayan siyasetle hasbihal olan özellikle taksi şoförleri ile yapılan sohbetleri, kuaförlerde yapılan sohbetlerde insanların kafalarında bazı şeyler şekillenebilir. Bende dün kendi kuaförüm de sohbet ederken olayı yorumladı şeklinde soru yönelttiğimde çok değişik bakış açı ile baktıklarına şahit oldum.

İlgili>>  Terör Eylemleriyle Sosyal Hareketliliğin Azaltılması Hedefleniyor

Seçimlerde yaşadığımız ve odak noktası olarak belirtilen terör noktasının dışında başka söylemleri de geliştirmeye başlamış toplum artık takdir ederseniz çok fazla araştırmacı, siyasetçi, gazeteci, televizyoncu var. Herkes toplum mühendisi haline geldi, iyi bir senaristiz artık nihayetinde herkesin bir senaryosu var. Komple teorisinde artık gündemimizde yer alan durumlar hakim.

Comments 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç