Hdp’nin atakları Ak Parti’yi çok gerdi


erol gökaYeni Şafak Yazarı Prof. Dr. Erol Göka, Bülent Arınç, Melih Gökçek gerilimini değerlendirdi.

Melih Gökçek ve Bülent Arınç atışmasında Ak Parti’ye gönül vermiş insanlarda müthiş bir üzüntü var hiç beklemedikleri bir şey. Arınç’ın basın toplantısını izlediğimde sanki ilk başta çok kısa geçmek niyetindeydi ama daha sonra kendi öfkesine yenildi.

Bütün dikkatler seçimi kazanmanın yegane partisi olan Ak Partiye çevrilmiş durumda ve çözüm süreci de aynı zamanda devam ediyor. Dünyanın neresinde olunursa olunsun böyle süreçler oldukça zordur. Hdp öylesine bir atak yaptı ki, çözümü süreci gibi barışa giden yollarda bu tür ataklar centilmenlik dışıdır yani seçimlerde kendisine bundan pay çıkartmanın yollarını aramak derdinde ve Ak Parti’de kanı durdurmak gibi bir avantaja sahip değil. Akan kanı durdurduk demek dışında devleti yönetiyor olmanın ağırlığı da vardı, esnek hareket edemiyor.

İlgili>>  Chp, Mhp ve Hdp’nin güçlendirilmesini istediler

Seçime yaklaşırken bütün dikkatleri üzerine çıkan ve Hdp’nin atakları da olunca Ak Parti’de bir gerilim meydana geldi. Öyle olunca çözüm sürecinde bazı aksamalar meydana geldi. İzleme heyetinin ne olduğunun belli olmaması, Dolmabahçe mutabakatının ne olduğunun belli olmaması ve Hdp’nin atakları Ak Parti’de bu gerilimi artırdı. Cumhurbaşkanımızın çıkışı ile özgül ağırlığı hep yüksek olan usta bir siyasetçi Bülent Arınç buna tepki vermek zorunda hissetti kendini.

Comments 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç