Hdp Meclise giremezse ne olacak


figen yüksekdağHdp Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ Hdp meclise giremezse sorusunu yanıtladı.

Türkiyeleşme projesi köklü bir projedir, meclise giremezsek eğer Türkiyeleşme politikasının görüş açısının bu ufkun iflas edileceğini düşünmek doğru değil. Biz Türkiye partisiyiz zaten, bir kavram olarak olarak tüm Türkiye’yi içene alan bir düşünce.

Kürt sorunun tüm demokratik düşüncelerle birleşip çözüleceğini gördük, biz kürt sorununun çözümünü istiyoruz, kürt sorunu türk ile çözmemiz gerekli. Türkiye’lileşme kavramı burada karşılığını biliyor. Kürt siyaseti demokratik sorunu dışında, türk halkınında kalkınma sorununu çözmek gibi bir derdi var. Türkiye’nin temel ekonomik yanı sıra sosyal haklar, örgütlenme özelliği gibi temel sorunları var. Bütün bu sorunların çözümüne de aday Hdp.

Meclisin dışında kalırsak mücadelemize devam edeceğiz

İlgili>>  Yalçın Akdoğan: HDP'nin barajı aşması tehlikeli bir durum

Hdp’nin barajı aşmak için bir omuz atmak lazım demokrasi dayanışmadan geçer. Demokratik siyasetin kurumsallaşmış bir yapı ile Hdp sokağın gücüdür. Yaptığımız değerlendirmeler her ne kadar bize karşı çevrilmeye çalışılsa da. Sokaktaki dinamiklerin tam merkezinde yer alamaya devam edeceğiz. Biz örgütlü yapıların kurumsallaşması için çalışmaya devam edeceğiz. Yurttaşlarımızın siyasette kara ve demokrasiye katılmaya halkımız için daha kolay olmasını sağlamak isteriz.

Aynı zamnda Türkiye siyasetinin sorunlarını çözmeye devam edeceğiz. Meclis çatısı dışında kaldık diye, geride durmaya tasarrufumuz da yok. Bir sorumluluk aldık, gerek çözüm sürecinin yaşama geçilmesi bakımından görevimize devam edeceğiz, barış için çözüm üreteceğiz, bunun için mücadelemize devam edeceğiz.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç