Hdp barajı geçerse


murat özçelikCHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik, Hdp’nin barajı geçmesi durumunda Türkiye’de ne olacağını yorumladı.

Seçime kadar oyalama taktiği

Yeni Türkiye Pkk’nın taleplerinin yerine getirildiği bir Türkiye olacak. Ortadaki mütabakat birinci öncelik olarka bizleri seçime kadar oyalamaya yönelik mutabakattır. Pkk olağanüstü kongre seçimlerden önce yapılmayacak seçimlere kadar silahsız bir şekilde oyalıyacaklar.

Akp ile Hdp arasında bir mutabakat vardır, bu mutabakata göre seçimlerden sonra türk halkının önüne getirilecektir. Yani Öcalan’ın özgürlüğü, eve dönüş ve özerklik konusu gelecektir. Bunlar getirilirken de eğer becerebilirlerse seçimlere kadar, Hdp’nin Chp’den oy almasına çalışacaklar. Hdp güçlenirse AK Parti’ye kafa tutcak seviyeye gelecek. Halk Hdp’ye inandığını varsayalım ve Hdp’nin yüzde 10’u geçtiğini varsayalım. Hdp yüzde 10’u geçtiği takdirde, Hdp’nin Ak Parti’ye desek vereceğini göreceksiniz ve başkanlık getirilmek istenecek ve diğer özerklikler, özgürlükler gündeme gelecek. AK Parti ve Hdp seçim ittifakına girerek istediklerini yapacaklar.

İlgili>>  Hangi anket şirketi gerçeğe en yakın tahmini yaptı?

Biz kürtlerle belli bir çözümü sağlamak zorundayız. Güneydoğudaki kürtler kadar ve hatta onlardan daha fazla bir takım kürt vatandaşlarımız batıda, İstanbul’da İzmir’de her tarafta yaşıyorlar. Bugün baktıklarımda işlerini kurmuş vaziyetteler, her bakımdan oldukları yerde iyi yaşıyor durumdalar. Bölgesel özerklik kurulduğu taktirde diğer kürt vatandaşlar koşturup bölgeye gideceklerini zannetmiyorum çünkü kürtlerin önemli çoğunluğu oldukları yerde durumlarından memnun.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç