Hdp analardan özür dilemeli


Levent GültekinGazeteci Yazar Levent Gültekin , nevruz sonrası çözüm sürecini değerlendirdi.

Toplumlar kendi aralarında konuşup özür dilemeleri gerekiyor, toplumun bir kesimi kürtlere şunu diyebilirler; kusura bakmayın sizleri görmezden geldik diyebilirler. Bu duygu birliğini toplum kurmaları gerekiyor. Cumhurbaşkanı barış süreci diyor, o Cumhurbaşkanı komutanları 3 günde bıraktı. Ama içeride yatan Kck’lıları pazarlık malzemesi olarak kullanıyor.

Hdp’nin çocuğunu kaybetmiş annelere babalardan özür dilemeli. Biz bir hata işledik senden özür diliyoruz demeli. Hatta o anneye gel seni alıp götüreyim Diyarbakır’a, bak o annede oğlunu kaybetmiş demeli. İktidar Pkk’nın silah bırakmasını istiyorsa, kürtlere huzur vermesi gerekir. Kürtler huzurlu olursa Pkk’ya baskı yapacaktır, bırakın artık silahı diye. Kürtlerde bıkmış artık bu durumdan.

İlgili>>  Hakan Fidan'ın milletvekili adaylığı

Tayyip Erdoğan’ın Balıkesir’de milliyetçilere mesaj vermesini neden anlayışla karşılıyorsunuz da, Hdp’nin Diyarbakır’daki mesajını neden hoş görmüyorsunuz. Chp kürt kelimesini ağzına almıyor, anadilde eğitim hakkında tabanından korktuğu için açıklama yapmıyor.

Diyarbakır’da insanlar barışın gitsin neyin müzakeresini ediyorsun diyorlar. Tayyip Erdoğan’a rağmen demokrasiyi alacaklar hükümetin elinden. İzleme heyeti demek barış bekleyen o yoksul insanların yanında fotoğraf çektirmek demek. Cumhurbaşkanı’nın kürt sorunu yoktur demesi yanlıştı, bence Cumhurbaşkanı’nı kendi haline bırakalım. Cumhurbaşkanı’nın sesini hiç birimiz duymuyoruz, her gün o kadar çok konuştu ki artık bir kıymeti kalmadı. Gerçekten huzur içerisinde yaşayacağımız bir Türkiye’de yaşamamız için hepimizin bir araya gelmesi gerekiyor.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç