Hazırlığı 3 ay önce başlayan operasyon neden bugün gerçekleştirildi


orhan bursalıCumhuriyet gazetesi yazarı Orhan Bursalı Türkiye’nin Şah Süleyman Türbesi’nin tamamen boşaltılmasını değerlendirdi.

Büyük bir zafer değil

Oraya saldırı olmadı, olasılık olarak gözüküyor, hiç bir şey olmadı. Orada mat edilmiş bir şey görmüyorum. Burada Işid’in elini kolaylaştıran bir şeyler çıktı. Orada terör örgütleri tarafından bir sorun olarak gözüküyordu, bu sorunda ortadan kalktı.

Büyük bir zafer felan görmüyorum ben. Burada alt tarafı tahliye operasyonu var. Geçen sene bu zamanlarda o zaman Başbakan olan Erdoğan bir programa katılmıştı. Işid bu türbeye saldırırsa ne olacak diye sorulmuştu, cevap olarakta gereği ne ise yapılır oraya saldırı Türk topraklarına saldırıdır dedi. Savaşın içerisine girmemek için yapıldı ise bu olumlu bir şeydir.

İlgili>>  Türkiye dünyaya nasıl bir mesaj verdi

asker

 

Eğit donat programından sonra Işid’in Türkiye’ye saldırması bekleniyordu

Diğer taraftan Işid ile Türkiye çatışmadan Türkiye geri adım attı. Türkiye’nin geçmişinde bir Işid yüküde var. Burada bir geri çekilme var. Türkiye orada Işid ile çatışmak istemedi. Amerika ile eğit donat programı var, o program Işid’e saldırı düzenlemek isteyen askerler yetiştiriliyor, Işid’in zaten bu program yüzünden Türkiye’ye saldıracağı öngörülüyordu.

Operasyon başarı olarak adlandırılması lazım, orada giden konvoya herhangi bir saldırı beklemedim. Orada hiç bir karşı güç yok ve tank ile giriyor istediğin şeyleri alıp geri geliyorsun hepsi bu.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç