Hayatınızdan Çıkarmanız Gereken 5 İnsan Tipi


Hayatımızda olmaması gereken, enerjimizi çalan 5 insan tipi. Bazı insanlar yakınımızdadırlar ve biz bunlara dost deriz bazen bu insanlar bize düşmandan daha çok bize zarar verirler ve hayat ışığımızı söndürürler.

 

Oyunbozan tipler

yalan

Oyunbozan tipler sözlerine sadık olmaya ve zamanımızı çalan tiplerdir. Konuşmak istersiniz bir saat bekletir, plan yaparsınız plana uymaz. Verdiği sözlerin ardı arkası kesilmez ve huyu bu olmuştur. Bu insan tipini pek hayatımızda yeri olmaması gerekir.

 

Sürekli kendisinden bahseden tipler

narsist

Bu tipler hayatta sanki bir tek kendileri başarılı olmuş gibi başka kimsenin başarısı yokmuş gibi davranışlar. Bütün konuşmalarında kendilerinden bahsederler. Bir yerde sohbet ederler aldığı arabanın en iyi araba olduğunu, çalıştığı işin en iyi iş olduğunu, yaptığı evliliğin en iyi evlilik olduğunu bahseder ve bir süre sonra beyninizi sulandırmaya başlar. Böyle bir insan varsa etrafınızda hayat enerjinizi çalacaktır ve böyle insanlar ile gerçek bir iletişim kuramazsınız, onun tek derdi başarılarını anlatacağı bir nesne bulmaktır.

 

Her Şeyin kötü tarafından bakan tipler

karar

Siz yeni bir şey alırsınız, yanlış karar verdiğinizi söyler. Yeni bir yere taşınacaksınız, orada yapamazsın der. Yeni bir iş kuracaksınızdır, moralinizi bozucu laflar söyler ki anlattığınıza pişman olursunuz. Böyle insanlar sizin olumlu düşüncelerinizi alır yerine kocaman negatif duygular verir. Bu sebeple hayatta güzel şeyler yapmak istiyorsanız böyle bir tipte olan insanın hayatınızda yeri olmamanız gerekir.

İlgili>>  Dünyada Bulunan En Büyük Taş Blok

 

Hayırcı tipler

canan karatay

Napolyan’ın bir sözü var para para diye. Hayırcı tiplerin hayat mottosu hayır hayır dır. Siz onlar ile bir şey yapmak istersiniz, hayır. Beraber bir şey konuşmak istersiniz hayır der. Teklifiniz red ile karşılandığı için moraliniz bozulur. Etrafınızda hayırcı tipler var ki ona bir şeyler teklif etmekten vazgeçin, enerjinizi neden boşuna harcayasınız ki.

 

Şikayetçi tipler

iş arkadaşları

Şikayetçi tipler gittiğiniz her ortamda, bir durumda şikayet edecek bir konu bulurlar. Yazın sıcaktan, kışın soğuktan, sonbaharda yaprakların etrafı pislettiğinden, lokantada yemeğin kötü olduğundan, Ankara’nın denizinin olmadığından şikayet ederler. Bu insan ile beraber geçirdiğiniz zaman süresince hayat enerjiniz bir den yavaş yavaş aşağı iner. Böyle insanları tatmin etmek neredeyse imkansızdır. Böyle birini tanıyorsanız yavaşça uzaklaşın oradan.

 

 

Comments 2

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç