Hakan Şükür Gözünden Siyaset


hakan şükürİstanbul bağımsız milletvekili Hakan Şükür Türkiye’nin sıcak gündemini değerlendirdi.

 

 

Hakan Şükür neden istifa etti

“Talimatla geldi” ifadesi çok yanlış bir ifade,  kişi kendi gibi bilirmiş işi. Ben istifa etmeden önce önüme bir metin koydular ve güzel şeyler söyle istifa et dediler. Sonra yine gelirsin dediler, tabi ben bunları kabul etmedim.

Şike davası

İstifa etmeyip Ak partinin içinde de kalırdım, koruma kalkanın içerisinde kalabilirdim. Dershane sürecinden önce istifa etmek istedim, şike sürecinde benim gibi düşünmediler ve süreç itibari ile yanlış bir şeydi. Orada ben çok müdahil olamadım, sürecin içerisinde bu yasanın değiştirilmesini kabul edemedim. Cumhurbaşkanı o zaman Abdullah Gül idi veto etti ama daha sonra meclisten yine geçti.

Fethullah Gülen’i seviyorum

Tayyip bey beni milletvekili olmam için ikna etti. Benim bir makam beklediğim için değil, Tayyip bey’in ısrarı üzerine milletvekili oldum. Gülen’in talimatı ile gelmedim ve Gülen’in talimatı ile istifa etmedim. Ben Gülen’i seviyorum, onun bayrağını çok seven bir insan olması benim hoşuma gitti. Bu gönüllüler hareketi içerisinde olursunuz ya da olmazsınız bunu kişi bilir.

İlgili>>  15 Temmuz Darbesinin Arkasında ABD Mi Var?

Siyasetin bugün geldiği noktaya baktığımızda ya benim gibi ol, ya ol, ya da öl gibi bir çeşit enstürümansyanlarla insanları bölüyor ve bu da yozlaşmayı meydana getiriyor. Ben Türkiye’nin en başarılı sporcusuyum ve en çok eleştiriyi de yine ben aldım. İnsanların söylemlerine baktığımızda, istifa mektubunu kendi yazmadı demesi çok üzücü. İnsanlar yargısız infaz yaparken kişilerin çocuklarını, çevrelerini göz önünde bulundurmalı. Gazetelerin bir çoğunda Hakan Şükür paraları koymuş deyip, gönüllü hareketine benim üzerimden laf atmaya çalışıyorlar.

Parlamentoyu denetleyen mekanizma ortadan kalktı

Parlamentonun denetleleyicisi ortadan kalktı. Yargının ne hale geldiği ortada. Yolsuzlukları daha önce de duyduk ama ortada bir şey olmadığı için sessiz kaldık. Gittiğimde her platformda bunlar konuşuluyordu ama ortaya çıkmadıktan sonra sizde artık yapmak istediklerinize odaklanıyordunuz. Ben sporcuyum ve meclise spor hakkında bir çok sorunu çözmek için girdim. Sadece parmak kaldırmamaya özen gösterdim.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç