Hakan Fidan’ın milletvekili adaylığı


yalçın akdoğanBaşbakan yardımcısı Yalçın Akdoğan Hakan Fidan’ın milletvekili adaylığını değerlendirdi.

Hakan Fidan‘ın istifası kişisel bir tercihtir

Hakan Fidan’ın istifası kişisel bir tercihtir. Başbakanlık yakıştıran var, Erdoğan’a rağmen gibi söylentiler var. Şunda şüphe yok ki Mit Müsteşarlığı ile herhangi bakanlık açısından karşılaştırabilirler, bunlar söylenebilir, söylentiler arasında kulağıma geliyor. Sayın Cumhurbaşkanı’mızın doğru bulmuyorum sözü ise, itimat gerektiren bir yerdeki kişiye devamı yönünde bir fikri olabilir.

Hakan Fidan’ın istifa etmesi koruma altına almak mı diye soruyorlar, ben bunlara gülüp geçiyorum. Başbakanlık iddialarına da gülüyorum. Sayın Başbakana karşıda bir şey yok, Fidan bizim arkadaşımızdır. Hakan Fidan’ın istifa etmesi kişisel bir tercihse, bakan olmasıda kişisel tercihtir.

İlgili>>  Başkanlık sistemi çözüm süreci pazarlığının bir parçası

Çözüm süreci sadece istihbarat üzerinden yürümüyor

Hakan Fidan bu kurumun başından ayrılırsa çözüm süreci devam eder, bu tür kurumlar kişilere bağlı değildir, çözüm süreci zaten istihbarat üzerinden yürümüyor, çözüm süreci aynı zamanda da devlet politikasıdır. Hakan Fidan gerçekten Mit’te yapısal dönüşüm gerçekleştirdi, bundan sonrada siyasette dönüşüm gerçekleşmesini bekliyoruz.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç