Hakan Fidan’ın istifası


hakan fidan

orhan bursalıCumhuriyet gazetesi yazarı Orhan Bursalı Hakan Fidan’ın Mit Müsteşarlığı görevinden istifa etmesi ve milletvekili adayı olmasını yorumladı.

Daha önce bir kişinin üzerinde bu kadar durulmadı

Hakan Fidan konusunu biliyorduk, ben daha önce bir haftada bir kişinin üzerinde bu kadar fazla durulduğu yorum yapıldığı görmedim. Hakan Fidan aslında önemli görevlere getirilmesi için devlette bütün makamlara getirilmiş bir insan. Belli bir yetenekleri var ve gelecek içinde yatırım yapılmış.

Herkesin kafasında kırk tilki dolaşabilir, Başbakan’ın ısrarla yanına aldığı, Cumhurbaşkanı’nın hayır dediği bir insan. Hakan Fidan’ın Başbankanlığını konuşmak için daha çok erken. Hakan Fidan çokta tanınmış, yani kadrodan gelme bir insan değil, Ak Partiye tepeden gelmiş birisi. Burada bir ekip oluştu. Mit’in başına birisi gelecek ve hükümet burada atamaya sahip bir durumda.

İlgili>>  Gönül dili ile konuşmaya devam edeceğiz

Cumhurbaşkanı’nın anayasal sınırı var

Herkesin sahip olduğu bir alan var, Cumhurbaşkanı bugün ben istemedim ama son kararı Davutoğlu karar verecektir demesi, Cumhurbaşkanın ben her şeyi yapamıyorum demek istemesidir. Cumhurbaşkanı burada bir anayasal sınırda kaldı.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç