Hakan Fidan Çok Başarılı Bürokrat Değil


aykut erdoğduChp İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu Hakan Fidan’ın istifasını değerlendirdi.

Hakan Fidan çok başarılı bürokrat değil

Hakan Fidan normalde memurdur, Türkiye’nin gündemin doların yükselişi, işsizlik, madenlerde hala sorunlar var biz ülke olarak bunları konuşacağımıza bir bürokratın istifa etmesi, geri gelmesini konuşuyoruz. Bu olay bir ülkenin demokrasisinin ne kadar derinliksiz olduğunu gösterir. Devlet yönetiminin ne kadar niteliksiz olduğunu gösterir.

Hakan Fidan anladığım kadarıyla Mit müsteşarlığında kilit rol oynuyor. Normalde Mit müsteşarlığı oturmuş olur görevler tanımlanmış olur Hakan Fidan’ın gelmesi gitmesi yüzde 3 etkilemesi lazımken bugün yüzde 90 etkiliyor niye çünkü parti devleti olduğumuzdandır, parti devletinin adamı da Hakan Fidan. Dönüp baktığımızda çok başarılı bir bürokrat mı? hayır. Nereden biliyoruz, Reyhanlı saldırısı, Reyhanlı’da gelen istihbarata rağmen hiçbir şey yapılmadı. Roboski bir yanlış istihbarat ile kendi yurttaşımız kendi vatandaşımızı yakıyoruz. Türkiye bir infaz tarlasına dönüşmüş.

İlgili>>  Başkanlık sistemi çözüm süreci pazarlığının bir parçası

Mit bizim özellikle dış güvenliğimizi sağlayan önemli bir kurum olması gerekirken Hakan Fidan geldi iktidar partisinden aday oldu şimdi geri dönüp Mit Müsteşarı olacak. O zaman Ak Parti’den birisini gönderin Müsteşar olsun.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç