Hakan Fidan başbakan olmak istiyordu


Barış YarkadaşGazeteci – Yazar Barış Yarkadaş Hakan Fidan’ın tekrar Mit görevine geri getirilmesini değerlendirdi.

Erdoğan, Fidan’ın siyasete girmesini istemedi

Hakan Fidan’ın yasal olarak ve etik olarak mümkün değildir, Fidan 7 hazirandan sonra dönebilirdi. İç İşleri bile ben yasayı tanımıyorum dedikten sonra Fidan’ın gelmesi de normal karşılanıyor. Fidan’ın hem siyasete girişi hem tekrar istifa edip geriye dönmesi aslında uzmanlık gerektiren bir konu. Hakan Fidan aslında uzun süredir siyasete girmek ve başbakan olmak istiyordu.

Hakan Fidan, Öcalan ile yaptığı görüşmede ben seni dışarı çıkaracağım ancak bunun için Erdoğan’ın benim de başbakan olmam gereklidir dedi. Fidan’ın kendi kariyerini de göz önünde bulundurduğu için ülke bu hale geldi. Erdoğan’a seçim öncesi siyasete girmek istediğini söyledi fakat Erdoğan, Fidan’ın siyasete girmesini istemedi. Fidan’dan sonra MİT’in başına geçecek kendisinin güvendiği kadro olmadığı için Fidan geri geldi.

İlgili>>  Hakan Fidan Çok Başarılı Bürokrat Değil

Erdoğan ile Fidan arasında kopmaz karmaşık bir bağ oluştu

Dünyanın hiçbir yerinde Mit başbakanın sır küpü olmaz ancak özellikle Mit tırlarının Işid’e silah gönderilmesi ve iç siyasetin Mit tarafından dizayn edilmesi Hakan Fidan ve Tayyip Erdoğan arasında karmaşık kopmaz bir bağ oluşturdu.

Fidan, Erdoğan’a siyasete girmek istediğini söyleyince şu için erken eğer sen siyasete girersen paralel örgütü ile mücadele edek kimse kalmaz o yüzden 2019 seçimlerini bekle dedi. Tayyip Erdoğan’ın kendisinin önünü kestiğini fark ettiği için Davutoğlu ile ikili oldu.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç