Hadise Kimdir?


Belçika’da büyüyen Hadise, Sivaslıdır. 21 Ekim 1985’te doğmuştur ve terazi burcudur. 1.69 boya sahip, annesinin adı Gülehan, babasının adı Hasan Açıkgöz’dür.

2003 yılında bir ses yarışmasın katıldı. 1. olmamasına rağmen kaset teklifi geldi ve 2005 yılında ilk albümünü çıkardı. Daha sonra Belçika ve Türkiye’de tanındı. Daha sonra kariyerini Türkiye’ye taşıdı.

Türkçe, ingilizce, flamençe, fransızca ve almanca olmak üzere 5 dil bilmektedir. İngilizce ve türkçe albümler yapan Hadise’nin “deli oğlan” şarkısı ile dinleyicilerin gönlünde taht kurdu.

2009 yılında Eurovizion şarkı yarışmasında Türk Halkı tarafından oldukça desteklendi ve “düm tek tek” şarkısı ile yarışmada 4. oldu. Yarışma sayesinde popülerliğini artırdı. Bu yarışmada TRT tarafından 450 bin TL almıştır.

Derya, Hülya ve Murat adında 3 kardeşi olan Hadise çocukluğunda çok zorluk çektiğini söylemektedir. 11 yaşında iken anne ve babası boşanmış ve annesinin yanında kalan Hadise çeşitli mağazalarda çalışmıştır.

Hadise şu ana kadar 6 tane albüm çalışması yapmıştır. Hadise şarkıcılığının yanında şarkı da yazmaktadır. 2011 yılından bu yana o ses Türkiye yarışmasında juri üyeliği yapmaktadır. Kıyafeti takıya ve lükse fazla para harcamayan Hadise yatırımlarını gayrimenkule yapmaktadır. O ses Türkiye’de haftalık 85 bin TL almaktadır.

31 yaşında olan Hadise hiç evlilik yapmamıştır.

 

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç