Hadım Mı? idam Mı?


fatma şahinGaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin kadına yönelik cinsel suçları değerlendirdi.

Sonuç ve cezadan önce yapılmaması için uğraşmalıyız

İdamın toplumsal vicdanda karşılığı var. Ama uluslararası platformda hep birlikte tartışılması lazım. Avrupa Birliği ülkeleride cinsel suçlarla mücadele ediyor. Aynı zamanda Avrupa Birliğinde çalışan bir sistem var o da cinsel suçların bir hastalık olduğu ve kimyasal tedavi ile tedavi edilmeye çalışılıyor.

6324 nolu yasada çok önemli düzenlemeler yaptık. Cinsel suçları nitelikli öldürme suçlarına çevirdik. Kamuoyu vicdanı cezaları yeterli bulmuyor. Cinsel şiddetin olmaması için yapılması gereken işler var. Akademik dünya kendi içerisinde bir çözüm üretiyor, olayların tekrarlanmaması için caydırıcılığı öne çıkarılan cezalar öne çıkarılması gerekiyor. Biz şu anda sonuç ve ceza kısmını öne çıkarmaya çalışıyoruz.

İlgili>>  Türkiye'de kadın olmak

Hadımda idam cezası gibi caydırıcı bir ceza

Cinsel suçlar ile ilgili çıkan pakette tıbbi tedavi yapılabilir diye yasal alt yapı oluştu. İdam büyük ceza ise hadım dediğimiz olayda en büyük ceza. Olaylar önlensin diye uğraşıyoruz ve bu ülkede başarılı bir şekilde uğraşıyor. Uluslararası kanunları inceleyerek konuşuyorum, anne olarak duygusal tepki verebilirim ancak kanunları baz alarak konuşuyorum.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç