Güneydoğu’da paralel bir devlet kuruldu


lütfü türkkanKocaeli MHP Milletvekili Lütfü Türkkan, çözüm sürecini değerlendirdi.

Güneydoğuda polis dışarı çıkamıyor

Ben Türkoloji eğitimi aldım ama 10 maddede neler olduğunu anlamadım. Silahlı örgütün silahını bırakmasını nasıl sağlarsınız, çok yorulmuştur teslim olmak ister ama bunlar teslim olmuyor. Silah bırakmaya karşı ne verdiklerini bilen yok. Diğer taraftan da söyleyin yoksa biz açıklarız diyorlar. Güneydoğuda bir takım pazarlıklar yapıldı. Orada bir özerklik mi var, yoksa güvenlik birimlerimi kurulacak meçhul. Türkiye, iktidar tarafından o bölgeye teslim edildi.

Devlet vergi alır, bakıyoruz ki güneydoğuda paralel devlet kurulmuş yargı yapılıyor, polis dışarı çıkamıyor, böyle bir yerde devlet olduğunu iddia edemezsiniz. O bölgelerde seçim güvenliğininden söz edilemez.

İlgili>>  Herkes geleceğini korumak istiyor

Kandil Hdp barajı geçsin istemiyor

Kandil’in büyük bir kısmı siyasi partinin barajı aşmasını istemiyorlar çünkü Hdp barajı aşarsa insiyatifi elinden kaçıracaklar. Kandil ikinci planda olmak istenmiyor.

Son on senede doğuda devlet otoritesini zayıflattılar, onları zayıflatıp geriye çektiğiniz zaman o boşluğu terör örgütü dolduruyor. Tekrar devlet oraya geleceği zaman savaş çıkacaktır, devletin başına büyük bir bela olur. Bundan sonra kim iktidar olursa olsun orada düzen için bir bedel ödemek zorundadır.

Comments 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç