Güneş Kremi Nasıl ve Ne Zaman Kullanılmalı


 

Muhammet KAMALCildiye Uzmanı Dr. Muhammet KAMAL, güneş kreminin kullanılması hakkında bilgi verdi.

Güneş kremi denize gitmeden yarım saat önce uygulanır, daha sonra yüzmeye gidilmelidir. Güneş kremi kaliteli olması lazım ve 4 saatte bir yenilenmesi lazım çünkü güneş kremi etkisini 4 saat göstermektedir.

Denize çıktıktan sonra mutlaka duş almalıyız, bol su tüketilmeli ve bol proteinli gıdalar tüketilmesi lazım.

Güneş kremleri uygulandıktan sonra etkisi 4 saat sonra kaybediyor. Denizde ise 2 saatte tekrarlanmasında fayda var. Güneşin en etkili saatleri 11:00 ile 14:00 arası, bu saatlerde uygulanırsa çok faydalı olur.

Cildimizdeki kızarıklıkların giderilmesi için nemlendirici krem, soğuk su ile yıkanma çok faydalıdır. Kızarıklığını azaltır ve yanmasını yatıştırır ve güneş lekelerini de engeller.

Çocukların için ise çocuklar için kullanılan kremleri kullanmalıdır. Erişkinlerin güneş kremini çocuklar kullanmamalı ama çocukların güneş kremini erişkinler kullanabilirler.

Comments 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Aman dikkat güneşlendikten sonra mutlaka kaliteli bir güneş kremi sürünüz. Yoksa benim gibi iki hafta boyunca yanık ve ağrı içerisinde gezersiniz. Aman dikkat sahteleri var bu güneş kremlerinin Çin’den geliyormuş kanser olursunuz. Bakanlık iznini inceleyiniz lütfen.

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç