Google Hakkında Bilmediğiniz 10 Gerçek


Google hakkında bilmediğimiz ama Google’nin sizin hakkında bildiği 10 bilgi ile karşınızdayız.

10- Google arattığınız herşeyi kayıt ediyor ve hiçbir zaman unutmuyor. Bugüne kadar yaptığınız yüzlerce aramayı düşünün. Google bu aramalar sayesinde sizin sanal profilinizi ölçmüş durumda. Bu yüzdendir ki internette gezinirken merak ettiğin ürünlerin reklamını görüyorsunuz.

arama

 

 

9- Nerelerde bulunduğunuzu ve şu an nerede olduğunzu biliyor. Gmail hesabınız ile kullandığınız onlarca Google uygulaması ve telefonunuzun GPRS özelliği sayesinde mevcut konumunuza ve konum geçmişinize erişim sağlayabiliyor.

konum

 

8- Google neyi sevip sevmediğini anlıyor. Google’nin Chrome sayesinde bugüne kadar gezindiğiniz web siteleri, oynadığınız oyunları, izledikten sonra arama geçmişiniz sildiğiniz videoları hep aklında tutuyor. Bu yüzden bazı konularda sizi en yakın arkadaşınızdan bile daha iyi tanıyor.

sdsd33

 

7- Tüm E-postalarınızı ve kimlere attığınızı biliyor. Gmail E-Posta hesabı ile Google bu güne kadar döküman ve belgelere erişim sağlayabiliyor.

gmail

 

6- Google sizin bilgilerinize erişebilen uygulamaları da biliyor. Bu konuda size yardımcı oluyor da diyebiliriz. İndirdiğiniz uygulamalar ile sizi daha yakından tanıyor.

İlgili>>  Arama Motoru Ne Kadar Faydalı?

sosyal-medya

 

5- Google ne kadar para harcadığınızı ve ne aldığınızı biliyor. Google cüzdan uygulamasını duymamış olabilirsiniz. Banka hesaplarınızı Google cüzdana bağladığınızda, online alışverişinizde kredi kartı kullanmıyorsunuz. Ama bunun bir bedeli var, bedel ise tüm alışveriş alışkanlıklarınızın Google ile paylaşılmasıdır.

para

 

4- Google sesinizi kaydediyor. Kanun gereği telefon konuşmalarına erişim sağlayamıyor ama bugüne kadar yaptığımız sesli aramaları kaydediyor. Canınız sıkıldığında Google sesli arama geçminizden bu seslere ulaşabilirsiniz.

ses-kaydedici

3- Google takvim sayesinde iş hayatınızı da takip ediyor. Ne zaman nerede bulunduğunuzu kimler ile toplantı yaptığınızı, toplantı sürelerinizi analiz ederek sizin nasıl bir çalışan olduğunuzu çok iyi biliyor.

iş görüşmesi

 

2- Sadece sanal hayatımızı takip etmiyor, yaşadığımız evin ve sokağın görüntülerini kameralar ile çekiyor ve internete giren herkes ile payalaşıyor. Eskiden sevgilimiz ile gizli gizli buluştuğumuzda mahalledeki teyzelere yakalanmaktan korkardık, galiba Google teyzelerden daha tehlikeli.

araba

 

1- Chrome tarayıcı ve Gmail hesabı kullanmayan arkadaşlara kötü haber. Ben Chrome kullanmıyor arkadaş, Gmail ile işim olmaz diyebilirsiniz. Firefox ve Safari tarayıcı ise Google kullanmaktadır.

wikipedia

 

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç