Gerilim neden yükseliyor


nevval sevindiYazar – Toplumların reformu için çalışmalar yapan Nevval Sevindi Türkiye’nin neden gerildiği hakkında yorumlarda bulundu.

Sokaktaki insanın uyanmasından rahatsızlar

Bülen Arınç ilk defa çok ciddi bir doğruyu ifade etti yüzde 50 bizden nefret ediyo dedi. Yüzde 50 nefret ediyorsa havuz medyası nasıl oluyor da başkanlık sistemini ülkenin yüzde 70 i istiyor diyor. Bütün diktadörlük sisteminde yüzdeler yüzde 99.9 dur. Bir kaç ay sonra medyada yüzde 90 başkanlık sistemine evet deniliyor denecek. Yüzde 50 zaten kendi ifadesi ile onlardan nefret ediyor. Anketler gösteriyor ki yüzde 36 ya düşmüşler. Sokakta insanların ayılmış olmasından çok rahatsızlar bu nedenle ellerinden kaçan yüzde 30 luk tabanı milliyetçilik ile manüpüle edip geri getirmek istiyorlar.

Oslo’dan görüşenler onlar değil, güneydoğuda pkk’ya ne isterseniz yapın diyen onlar değil. Bütün tavizleri veren onlar değil, onları bu küstah hale getiren onlar değil, bebek katili Apo ile anlaşmalar yapan onlar değil, kandil ne dedi, hadi canım kürtler silah bırakmaz dedi iktidar ile sağlam irade ile dalga geçiyorlar.

İnsanlar arayış içinde

Büyük kentte taksi şoförlerinden tutun, esnaf, daha yoksul kentlerde olan kişilerde gördüğüm şey Ak Partiden kurtulmak isteniyor ama başka kim beni yönetecek diyor insanlar. Muhalefet tek tek bir şey yapamıyor birlik olalım diyor insanlar. Bu seçimde birlik olalım istiyor halk demokratik bir ülke isteyenlerin, Türkiye Cumhuriyetinde milliyetçilerin birlik olup bir partiye destek olma destekleri var. Bu da bize insanların bir parti aradığını gösteriyor. İnsanlar çare üretmeye çalışıyorlar.

İlgili>>  Bürokraside istifa fırtınası

Haziran seçimlerinden biraz daha ümitliyim, Ak Parti’nin yüzde 30 gibi bir tabanı var ama bölünüp küçük küçük partilere vermek yerine ortak hareket edebilme isteği var toplumda.

Ak parti içerisinde çatlak var

Ak Parti içerisinde çatlaklar var ve gizlemeye çalışıyorlar. İç güvenlik yasası ile Hakan Fidan’ın istifasını yan yana koyduğumuzda muhaberat devletinin olacağını görüyoruz. Muhaberat devletine iç işleri bakanı ise Hakan Fidan’ın geleceği düşünüyor. Benim sır küpüm diyor ama devletin sır küpü denilmiyor, böyle birisinin bir yerden bir yere getirilmesi Erdoğan’dan habersiz geldiğini düşünmüyorum. Benim sır küpümse eğer ben ve o biliyoruz her şeyi demek.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç