Gerçekleşmiş En İlginç 4 Ameliyat


Dünyanın çeşitli yerlerinde gerçekleşmiş inanılmaz ameliyatlar.

 

Alnında yeni bir burun yaptılar

dfdf555
Xıaolıan Çin’de yaşayan adam geçirdiği trafik kazasında burun kıkırdağı zarar gördü. Doktorlar 22 yaşındaki gencin kök hücresinden burun geliştirdi daha sonra kaburga kemiği ile desteklendi ve ortaya yeni bir burun çıktı. Cerrahlar burunun gelişimini tamamlandığını ve alnından alınarak eski burunun yerine yerleştireceklerini açıkladı.

 

Kafatasını 42 gün karnında sakladılar

ddtt6655

Jame Hılton güzellik kraliçesi. Cehennem kalyonunda ailesi ile birlikte balık tutarken ayağı kaydı ve 3 metre aşağıya yuvarlandı. Başını kayaya çarpan güzellik kraliçesi, beynin şişerek kafatasına baskı yapması sonucu kafatasının dörtte birini çıkartarak karın derisinin altına dikti. Çıkarılan kafa tası kemiği 42 gün karın derisinin altında kaldı, genç kadın kafatasının önemli bir bölümü olmadan normal yaşantısına devam etti.

İlgili>>  Kimsenin Kırmak İstemeyeceği 10 Dünya Rekoru

 

Kolunda kulak yaptılar

sdsdy76

Sherrıe Walter kulak kanseri oldu ve kanserli hücreleri kafatasına yayılan kadının hem tek kulağından hem de kafatasından kemikler alınması gerekiyordu. Doktorlar protez kulak yerine çok daha zor bir işlem denediler ve göğüs kafesinden alınan kıkırdakları koluna yerleştirdiler. Bileğe yakın olan bölgede yeni kulak yerleştiren doktorlar 4 ay sonra kulağı koldan alıp gerçek yerine yerleştirdi.

 

Bacağını kesip ters diktiler

cxcxyy6

ABD’de yaşayan Dugan Smıth ender görülen kemik kanserine yakalandı. Bacağının tedavi edilmesi için kesilmesi gerekiyordu. Doktoru tarafından sağ bacağından tümörün bulunduğu kısım kesilerek ters dikildi. Böylece çocuğun bacağı kanserden temizlendi ve bacağının büyük bir bölüm kurtuldu.

 

Comments 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç