Genetik Bozukluk ile Dünyaya Gelen Hayvanlar


Doğum öncesi kendiliğinden gerçekleşen bir çok faktör bulunur. İşte genetik olarak farklı doğmuş hayvanlar.

 

1 : AYAKLI YILAN

yilan
Ayağı bulunan bir yılan, Kulağa biraz enteresan gelebiliyo. Ne yazıkki mutasyon sonucu bu tür canlılarla, zaman zaman karşılaşabiliyoruz. Çin’nin Güneybatısında çekilen bu fotoğraftaki yılanın ömrü, fotoğrafı çeken kadının yüzünden, uzun ömürlü olamamıştır. Kadın, eline geçirdiği kesici bir alet ile, fotoğrafı çektikten hemen sonra yılanı öldürmüş ve sanal dünyada büyük tepkilere neden olmuştur.

2 : KANATLI KEDİ

kedi
Aslında bu tür genetik olaylar, çoğu kez belgelenmiş aynı zamandada haber konusu olmuştur. Deri asteni olarak bilinen bu genetik sorun, kedilerin, sanki kanatları var gibi görünmesine neden olur. Kimileri ise bu görüntüyü, çoğu kez kulağa benzetmektedir.

3 : KASLI KÖPEK

kopek
Kanadada bir çiftlikte yaşayan, wendy ismindeki av köpeği, hemcinslerine göre biraz tuhaf ve korkutucudur. Protein eksikliği yüzünden genetik bozukluğa uğramış ve vücudu, aşırı bir şekilde kas yığını olmuştur. Çiftliğin çevresinde yaşayanlar tarafından hoş karşılanmayan wendy, ne yazıkki insanların bakışları altındaaaaa yaşamak zorunda.

4 : 3 GÖZLÜ BALIK

balik
Nükleğer atıklar sonucunda denizler kirlenmiş, ve içeriside yaşayan canlıların genetiği bozulmuştur. Biz insanlar, sadece kendimizi düşünürüz. Kısaca, çevreye verdiğimiz zararları görmezden geliriz.
Resimde görülen 3 gözlü balık, biz insanların eseridir ve böyle giderse, telafisi olmayacak sonuçlar doğabilir.

5 : DEĞİŞİK KURBAĞA

dfdf333

Değişik dememin nedeni, diğer kurbağa türlerine göre farklı bir mutasyon geçirmeyip, akıllara fesatlık karıştıran bir değişime neden olmasıdır. Endonezya ormanlarında yakalanan bu canlının vücudunda, farklı bir uzul meydana gelmiştir. Sosyal ağlardada uzun bir süre gündemde kalan bu kurbağanın, nasıl bir değişime uğradığı ise, halen merak konusu.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç