GDO operasyonunun bilinmeyenleri


ali ihsan kayaMersin Eski İstihbarat Şube Müdürü Ali İhsan Kaya, GDO’lu ürünlere yapılan operasyonun perde arkasını açıkladı.

GDO olayı aslında Türkiye‘nin sağlık sorunu, Türkiye’nin tarım politikası sorunu ve tüm toplumun beşikteki bebekten, Türkiye’nin en uzak noktasında yaşayan insanların gıda sorunudur ve ciddi risk taşımaktadır. GDO konusu pirinç ile gündeme geldi. Mersin limanında yakalanan mersinli pirinçle gündeme geldi. GDO’lu olduğu kesinleştikten sonra firmanın yetkili kişilerine yönelik gözaltına çalışması yapılıyor ve gözaltına alınıyor ve Tarım Bakanı dedi ki; dünyada GDO’lu pirinç yok Türkiye’de nereden olacak diye açıklama yaptı. Dünyada 2002’li yıllardan beridir pek çok Gdo’lu gıda üretiliyor.

Gıda kontrolü ile ilgili bir görevli bu operasyon yapıldıktan sonra Mersin’e geldi. Sektörün talebi doğrultusunda, siyasilerin yönlendirmesi doğrultusunda Mersin’dek bu operasyonu yapan savcılarla, adliye personeli ile görüşerek bu doğru değil GDO yoktur bir nevi yönlendirmek için telkinde bulundu.

İlgili>>  Dünyayı Yöneten Küresel Güçler

GDO operasyonundan sonra o şahsı takip ettirdiğim için o şahsın bazı ilişkilerini tespit ettirip, o kişi hakkında bilgi verdiğim için meslekten ihraç edildim. Aynı benzer çalışmaları yapan arkadaşlarımda mesleklerinden ihraç edildi.

Sektörü tabi ki canlı tutmaya çalışın ama insaf yani. Kimse bizim sağlığımızda oynamasın. Hiçbir kurum bu GDO konusunda bilirkişi olmayı, rapor hazırlamayı kabul etmedi ve yurt dışına gönderip gen analinizi yurt dışında yaptırmak zorunda kaldık. Ulusal referans labaratuvarı ve gıda kontrol labaratuvarlarının kayıt defterleri vardır. Bir bakılsın, kaç üründe ne gibi bir GDO vakasına rastlandı. Ne tür sıkıntılı sorunlara rastlandı ve bununla ilgili ne yapıldı.

Olayın önemli noktası da yem olarak ithal edilenler acaba tamamı götürülüp hayvanlara yem mi yapılıyor yoksa bir şekilde değişik kanallardan el değiştirip bizlere mi yediriliyor. Siz yem olarak sokuyorsunuz ve bunu bütün ürünlerin içerisinde kullanıyorsunuz.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç