Gazete patronu olsam çoğu gazeteciyi kapının önüne koyarım


ertuğrul özkökHürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök Türk medyasının durumuınu eleştirdi.

Sabah gazetesinin yaptığı manşetten ülkenin medyasının ne halde olduğunu gördük. Bizzat polis tarafından yalanlanan ama 13 tane gazetecinin o yalanı ısrarla savunmaya devam etmeleri Türk basının ne halde olduğunu gösteriyor. Halkı birbirine düşürecek yalan söylüyorlar ama halk buna inanmıyor artık.

Türkiye’de kara probaganda yapılıyor. Ben bu gazetelerin patronu olsam bu gazetecilerin çoğunu kapıya koyarım. Kifayetsizliklerinden, gazete yapamıyorlar, sattıramıyorlar. Bu dönemin en güzel tarafı da başörtüye kimse karışmıyor artık ama bunu hala kullanmanın bir karı yok ki artık. Benim kızımı bilmem ne yaptılar? benim de arkadaşımı öldürdüler. Herkes kan davası ile yürürse bu ülkeye hayır gelmez.

İlgili>>  Ak Parti görsel medyayı çok iyi kullanıyor

Başbakan konuşmasaydı kimse 28 şubatı hatırlamayacaktı. Artık 28 şubatı insanlar tartışmıyorlar bile. Bu dönemin basınının değerlendirmesi yarına bile kalmayacak. Baransu’nun yaptıklarını bende eleştirdim ama içeri atılacak bir durum değil. Ellerine gelen belgeleri hiçbir süzgeçten geçirmeden yayınladılar bu yanlış bir şey.

Yıllarca söyledim manşet suçları yaratmayın dedim. Bugün parelelci paralelci diye bağıran sabah gazetecinin manşeti unutulmayacak. Bir çizgi çekelim artık en başka Cumhurbaşkanı’nın bunu sağlaması lazım. Yeter artık vandetta bitsin.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç