Fransa Cumhurbaşkanı Hollande’dan ‘operasyon’ açıklaması


François Hollande

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Charlie Hebdo mizah dergisine yapılan saldırının iki şüphelisinin yakalanması için sürdürülen operasyonla ilgili açıklama yaptı. Ancak Hollande, büyük beklenti yaratan konuşmasında, operasyonun detaylarından ziyade genel konulara yoğunlaştı. Yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Polis jandarma yargı çalışanları tüm yetkililer işlerinin başında görevlerini yerine getiriyor vatandaşların güvenliği için çalışıyorlar. Fransa devleti, her zaman bir takım zorluklardan geçmiştir. Ülkemiz bu sorunu da kısa zamanda atlatacaktır.

Fransanın kapasitesi çok güçlüdür bir araya geldiğimiz zaman bütün tehditlerin üstesinde gelebiliriz. Fransa vatandaşlarının bir arada hareket etmesi lazım. Benzer saldırılar olabilir.

İlgili>>  Fransız basını Charlie Hebdo saldırısını nasıl gördü

Bu güne kadar bir çok saldırı önlendi, güvenlik işinin sıkı tutulması bizim için öenmli. Güvenlik tedbirleri en üst seviyede. Bir hukuk devletinde yaşıyoruz, bundan sonra yapılacak işlerin hukuk çevresinde gerçekleşek.

İstihbarat servisleri çalışmaya devam ediyor, ülkenin dört bir yarısında olan eylemlerinde güvenliğini sağlamak zorundayız. Diğer ülkelerden istihbarat alıyoruz. Ulusal ve Uluslararası iş birliği içinde bu olayı atlatacağız. Bu süreci bu şekilde atlatacağız.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç