Fraksiyonel lazer nedir? Kimlere uygulanır?


 

Fraksiyonel lazer uygulaması, özel bir dalga boyutu kullanarak cildimizin üst tabakasını kısmen soyarak daha sonra cildimizin telem taşı olan kolijel sentezini artırmayı hedefleyen bir uygulamadır.

Uygulama 15 dakika sürmektedir, uygulamadan sonra yoğun bir kızarıklık olmaktadır. Kızarıklıktan sonra dökülme olmaktadır.

Uygulamada dört ana yol vardır, ince kırışıklar, cilt lekeleri, sivilce ve lekeler gibi hasta guruplarına fraksinyonel tedavi tercih edilmektedir. Uygulama ayda bir defa uygulanarak 3 seansta bitmektedir.

Akne izleri yani sivilce izlerinden başka kullanım alanları da vardır, yara tedavisinde kullanılabilir, göz altı morlukları, iz tedavisinde ise 6 seans uygulanmaktadır.

Fraksiyonel karbondioksit lazer sistemi herkes için uygun mudur ?

Çok esmer, çok koyu tenli bir kişide yüksek doz lazer  verilmemektedir, çünkü onlarda renk ışınları aktif olduğu için yara iyileşmesi ya da daha sonraki dönemlerde iyi korunmazsa lekeler  meydana çıkmaktadır.

Beyaz tenler lazer için uygundur ama kişinin yüksek beklentileri var ise örneğin cilt çok sarkmış ve bunların toplanmasını istiyorsa bu doğru değildir.

Çukur akne izi veya renk düzensizliği var ise çatlak var ise bunlar alınabiliyor, fakat kişide bir kanama bozukluğu var ise tedavi yapılmamaktadır.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç