FETÖ Devlette Nasıl Yapılandı?


mazhar-bagliKaratay Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mazhar Bağlı, FETÖ terör örgütünün bu kadar güçlendiği hakkında bilgi verdi.

FETÖ terör örgütü Ak Parti döneminde palazlandı gibi sözler bana haksızlık gibi geliyor çünkü; MİT’in takip etmediği bir örgütün cezasının Ak Parti’ye yüklenmesini haksızlık olarak görüyorum. FETÖ’nün şirketlerine kayyum olarak atanan arkadaşım dedi ki; aslında paralel yapı Ak Partiymiş. Bunlar ülkenin her yerine nüfus etmişler ve Ak Parti bunları söküp atmak istiyor ve bunu ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dile getirdi.

Kim Suçlu?

Tek bir aktörü suçladığımızda yanlış yaparız. Toplumda herkesin bir suçu vardır. Bu yapılanmanın ülkenin geleceğinde ciddi bir risk oluşturduğu, uluslararası çevrelere istihbarat sağladıkları çok konuşuluyordu, tartışılıyordu.

Bu tür yapılanmanın Türkiye’nin geleceği hakkında tehlike olduğu görülmedi. Başka husus ise; Recep Tayyip Erdoğan, FETÖ ile mücadeleye başladığı zaman tek başına kaldı ama diğer muhalefet partileri, medya bu konudaki çalışmalarda cumhurbaşkanı’nın yanında yer almadı.

İlgili>>  Ak Parti Hdp'yi baraj altında bırakmak istiyor

İstihbarat birimlerinin zaafı var

Şöyle bir yanlış yapıyoruz, bütün meseleyi bir kişinin omzuna yüklüyoruz ve diyoruz ki bu meselenin altından kalk. Bu olabilecek bir şey değil. Siyasette çok fazla entrikaların nüfus ettiği bir yapımız yok, bu iyi bir durum. Bu kadar derin entrika yapan bir yapı hakkında kaygı duymadık. İstihbarat birimlerinin çok ciddi olarak bu yapının niyeti ile ilgili, geleceği ile ilgili iyi bir analiz yapıp, bu konuda gerekli kişilere bilgi aktardıklarını düşünmüyorum. Aynı durum PKK için de gerekli.

 

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç