Facebook Üzerinden Nasıl Satış Yapılır?


 

Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook, kullanıcılara sunduğu Grup oluşturma özelliğine, bu gruplar üzerinden satış yapma özelliği de ekledi. Facebook Grup Satışı denilen bu özellik sosyal ağ üzerinden yapılan alım­ satım işlemlerini kolaylaştırmayı amaçlıyor. Yerel ölçekteki küçük firmalara hitap eden uygulama ile üyeler, bir gönderi hazırlarken “Sat” özelliğini seçebiliyor.

Bir ürünüzün tanıtımı yapabiliyorsunuz, satışını bu platformadan üzerinden yapabiliyorsunuz. Stok takibini satış yapan kişi ve alan kişi görebiliyor. Bunlara ek olarak bölgesel anlamdaki alım satım işlemi yapan insanları bir araya getirdiği gibi daha çokta kobileri hedefliyor.

Türkiye’de henüz kullanıma girmeyen 2015 yılı içerisinde aktifleşecek satış özelliği grup ayarları bölümünden satış özelliği butonu tıklanarak açılabiliyor. Yerel ölçekteki küçük firmalarda üyeler bir gönderi hazırlarken sat özelliğini seçebiliyorlar. Sattıkları ürünün tanımını ücret ve teslimat bilgilerini ekleyip, ürünlerinin satılıp satılmadığını da işaretleyebiliyorlar.

İlgili>>  Facebook'ta Sizi Silenleri Nasıl Anlarsınız?

Facebook 2014 yılından beri gruplar üzerinden bir şeyler sat özelliğini çeşitli ülkelerde sunuyor. Bunun yaygınlaşması başladı. Birşey sat özelliğini kullanan kullanıcılar bir gönderi yapabilecek, gönderilerinde ürün ya da hizmetin tanıtımını yapabilecek ve satışını burada yapacak. Ürün ve hizmet ile ilgili yorumlar aynı ortamda olacak.

Facebook’un grup satışı için ekstra bir uygulama gerekmiyor.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç