Evrende Başka Canlılar Var mı ?


 

Şüphesiz her insan hayatında bir kez dahi olsa evrende yalnız mıyız? biz kimiz? tarzı içerisinde uçsuz bucaksız derinlik barındıran bu cevapsız soruları düşünmüştür.

Gerçekten biz kimiz? nereden geldik? bilimsel anlamda şu an için bu sorulara cevap vermek mümkün değil. Dini açıdan ise mümkün. Galaksimiz evrende bir toz zerresi kadar yer kapladığı düşünülürse ne kadar küçük bir yer kapladığımız anlaşılır. Bilim adamlarının çoğu böylesi büyük bir evrende muhakkak başka canlı formlarının olduğu düşünüyor.

Michael eğer bize düşman olsalardı şimdiye kadar yok olmuştuk

michael

1971 yılında ayda en uzun yürüyüşü yapan astronot Michael Collins uzayda yalnız değiliz ve NASA’da yalnız değiliz, uzaylıların insanlar ile defalarca temas kurduğunu ancak hükümetlerin bu gerçeği 60 yıl boyunca iddia etti. Michael 1947’te New Mescico’ya ufo düştü iddialarına da ufo düştüğünü söyledi. Bu bilgilerin hükümetler tarafından 60 yıl boyunca çok iyi bir şekilde örtüldüğünü fakat bazı insanların bunların bir kısmı hakkında bilgi edinme ayrıcalıklarına sahip olduklarını açıkça belirtti. Uzaylıların çok karmaşık teknolojiye sahip olduklarını vurgulayan Michael eğer bize düşman olsalardı şimdiye kadar yok olmuştuk.

 

Uzaylılar ile ilk temas geçen adam Georges Adamski

Uzaylılar ile ilk canlı temas kuran Georges Adamski gelir. 20 Kasım 1952’de piknik yapmak için Califaorna’ya giden Adamski ve arkadaşları jetler tarafından takip edilen daire şeklinde bir cisim görürler. Bu aracın bölgenin biraz uzağına indiğini gören Adamski ve arkadaşları uçan daireden inen tek parça elbise giymiş biri ile kendisi ile telapati yolu ile iletişime geçtiğini söylüyor.

İlgili>>  Zamanda Yolculuk Mümkün Olacak mı?

Sanal bir evrende mi yaşıyoruz?

uzaylı

Dünya dışı canlılar ve evreni açıklamak üzere çalışan bilim adamları bazı ilginç teoriler ortaya atmışlardır. Bunlardan en ilginci evrenin bir simülasyon olduğunu ve sanal gerçeklik içerisinde yaşamaktayız. Bilim adamlarına göre sanal bir yanılsamayız.

2014 yılında Amerika’nın başkenti Washington’da bir basın toplantısı düzenleyen bilim adamları evrende yaşam belirtileri araştırmak üzere 2017 yılında fırlatılacak bir uzay mekiği tasarlandığını duyurdu.

Ünlü fizikçe Stepheng Hawking’e göre

hawking-Ünlü fizikçe Stepheng Hawking‘e göre kendimizi açık etme fikri pek iyi bir fikir değil. Hawking’e göre insanların olabildiğince sessiz kalması gerekiyor. Çünkü varlığımızdan haberdar olan bir uzaylı topluluğu bizi istila edebilir diyor.

Kuran-ı Kerime göre

Olaya dini açıdan bakıldığında Kuran-ı Kerim’in 16. suresi olan Nahl Suresinin 49-50 ayetlerinde şöyle denmiştir: “Göklerdeki ve Yeryüzündeki tüm canlılar ve melekler büyüklük taslamadan Allah’a boyun eğerler üzerlerindeki Rablerinden korklar ve kendilerine emredilenlerini yaparlar.” denmiştir.

Şura Suresinde ise; “Göklerin, yerin ve onlarda yaydığı canlıların yaratılışı da onun ayetlerindendir. Dilediğinde onların hepsini huzurunda toplamaya da onun gücü yeter.” denmiştir. Bu ayetler yoruma açıktır.

Sibirya’nın Yamal yarımadasındaki devasal çukurlar. Lübnan’da bulunan devasa bloklar ile inşa edilen antik şehir. 9 Aralık 2009 tarihinde Norveç’te görülen ışık gibi insanlığın açıklayamadığı esrarengiz olayları uzayların varlığına yorumlayabilir miyiz? açıklanmayan olayları uzaylıların varlığı ile ilişkilendirmemiz biraz kolaya kaçmak sayılmaz mı? Bütün bu uğraşlar, çabalar ve emekler aslında cevabı bulmak değil cevaba biraz daha yaklaşmak içindir.

 

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç