Evlilikte Monotonluktan Kurtulmanın Yolları


 

İlişkinize emek verin

Günümüz şartlarında biraz da ilişkiye verilen emeğin azalması neticesinde evlilikler monotonlaşıyor. İlişkinin monotonlaşması verilen emek ile ilgili. Zaman ilişki için öldürücü değildir, zaman içerisinde emeğin azalması ve evlilikte hiçbir şeyin yapılması gerekmiyor gibi yaşandığı için çiftler evlilik sonrası dönemde birbirinden uzaklaşıyorlar.

Karşı tarafı ilgili dinleyin

Dinlerken hım hım diyerek geçiştirmek yerine çok basit olayları dahi ilgili ile dinlemek karşı tarafa değer verdiğinizi gösterir. Evlilikte sorun, herkesin kendi bildiği gibi dinliyor olmasıdır. Kadınlar erkeğe birşey anlatıp onu dinlemesini ister. Erkek hızlıca sorun çözmek isterken kadın sadece dinlenmek ister. Kadın iş yerinde yaşadığı sorunları anlatırken erkek çözüm odaklı düşünür ve “bu kadar mutsuzsan oradan ayrıl” der. Fakat kadın bunu duymak istemez. Bunun yerine senin için ne yapabilirim? gibi sorular sormak daha etkileyicidir.

Hayatınıza Yeni İnsanlar Alın

Evlenen çiftlerde evli kişilerle görüşme, yeni kişilerle tanışmaktansa birbirlerine kalmayı tercih edebiliyorlar. Bu da yine eşlerin ortak hareket etme takıntılarından kaynaklı başka bir sorundur. ”Biz çiftiz ve çiftlerle görüşmek zorundayız” düşüncesi çiftlerin bekar hayatlarında ki arkadaşlarından uzaklaşmaya ya da yeni arkadaşlıklar edinmemeye itmektedir. Unutmaması gereken hayatımıza giren her kişi, bize bir şeyler öğrete bilir. Ve yeni insanlar ile yeni şeylerin hayatımıza girmesi ilişkimize de muhakkak yeni paylaşımlar katacaktır. Buda ilişkinizi monotonluktan uzaklaştıracaktır.

İlgili>>  Yurtdışında Evlenmek İçin Gerekli İşlemler Nelerdir?

Çekirdek aile olamamak

Büyüklere danışmak çok iyi bir şey olduğu gibi kişisel olarak yeteri kadar yetişemediğimizi de göstermektedir. Erkeklerde babaya veya anneye bağlılık söz konusu olabiliyor. Bu tip sorunlarda, erkek araba alacağı zaman bile babasına ya da annesine sorarken karısının fikirlerini hiçe sayabiliyor. Kadın bu tip sorunlardan sonra hep ikinci planda kalıyor.

Sürprizler Yapın, İlgisini Çekin

Birbirinizin ilgilendiği, ilgisini çeken şeyler hakkında bilgi sahibi olun. Örneğin alışverişte onun seveceği bir yiyecek, içecek, giyecek veya başka bir şeyle karşılaştığınızda onu eşiniz için satın alarak, ona değer verdiğinizi ve düşündüğünüzü gösterin. Çiçek ve hediye almak için takvimdeki önemli günleri beklemeyin. Elinizde bu yaz için onun hep merak ettiği yere 2 tatil biletiyle gelmek, onun sevdiği yemeyi yapmak, ihtiyaç duyduğu anlarda yanında olmak gibi karşınızdaki için emek ve sevgi beslediğinizi gösteren hareketler ilişkinizi her zaman diri tutar.

Birbiriniz Hakkında Bilgi Edinin

Eşiniz hakkında her şeyi bildiğiniz yanılgısına kapılmayın. Eşinizin neler düşündüğünü merak edin ve neler yaptığı hakkında bilgi sahibi olun. Onunla ilgili yeni şeyler öğrenmek ilişkinize canlılık verir. Birlikte, konusu aşk ve ilişkiler olan filmler izleyin, sonrasında da film ve filmdeki olaylar hakkında fikir alışverişi yapın, üzerinde tartışın. Karı-koca, sevgili kavgaları evrenseldir, herkes aynı tartışmaları yaşayabilir. Film hakkında konuşurken birbirinizin düşünce tarzı ve bakış açısı hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

 

 

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç