Ev satın alırken nelere dikkat etmeliyiz?


 

Ev sahibi olmak güzel bir evde yaşamak herkesin hayallerini süsler, peki ev satın alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini biliyor musunuz? işte ev satın alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Mutfağın tezgahında doğal olan ya da doğal olmayan tezgahlar vardır. Genellikle kaliteli tezgahlar akriliktir iyi bir tezgah istiyorsanız bunu dikkate alın. Bulaşık makinasının yeri, fırının yeri, davlumbazın yeri hazır olmuş olmalı.

Salonda dikkat edilmesi gereken şey ise salonun büyüklüğüdür. Kare bir salon tercih ediyorsak yerleşimde problem yaşamayız ama dikdörtgen bir salon tercih ediyorsak kısa tarafında yemek masası geniş olan kısmına ise oturma guruplarını koyabiliriz. Köşe takım ise dikdörtgen takım hoş durur.

İlgili>>  Nakliyat firması seçerken nelere dikkat edilmeli?

Emlakçı ile beraber eve geldiğiniz zaman dikkat edilecek hususlardan bir tanesi ise eğer üst kat ise çatıda akıntı var mı diye sorulmalı. Giriş kat ise o zamanda rutubet sorulmalı ve son derece önemlidir.

Emlakçıdan çok doğru ve detaylı bilgi alamak gerekir. Binanın iskanı var mı? oturma izni var mı diye sorulmalı.

Apartmanın genişliği önemlidir daha rahat taşımak için ve apartmana zarar vermemek için aparmanın girişi önemlidir. Normal asansörlerde taşınma yapılmadığı için aparmanın girişi önemlidir. Ankara evden eve nakliyatankara nakliyat  şirketlerinin aparmanın darlığına karşı alacağı önlem yoktur, bunu ev almadan önce değerlendirmeniz gereklidir.

Kaynak: http://www.nakliyat-ankara.com/

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç