Eşek sütünün faydaları


eşek

Yıllardır yük taşımak için kullanılan eşek sütü şimdi ise sütü için kullanılıyor. Değerli sütü olduğundan dolayı bulmak zor bu yüzden fiyatı çok pahalı, litresi 100 Tl.

Eşek sütünün faydaları saymakla bitmiyor ama parası da altınla yarışır. Eşek sütü anne sütüne en yakın süt olarak biliniyor. Koah, akciğer hastalarında, kalsiyum eksikliğinden canlandırıcı güçlendirici etkisi var. Bağışıklık sistemini güçlendirdiği için kansere de iyi geliyor.

Eşek sütünü en çok kanser hastaları ve bronşit rahatsızlıkları olanlar en çok eşek sütü alanlar.

Her eşeğin sütü içilmiyor öncelikle iyi beslenmiş ve bakılmış olması gerekir sonrasında inek gibi memelerinden sağdığınız sütü içebilirisniz.

Eşek Sütünün Kansere Faydaları: Eşek sütünün içerisindeki hücre yenileyici bakterilerin olması, kanser tedavisi aşamalarında olumlu sonuçlar elde ettirmektedir. Ayrıca kemoterapi gören hastaların tedavi aşamalarında eşek sütü tüketmesi sonucu, kan değeri sonuçlarında olumlu gelişmelerin gözlendiği belirtilmektedir.

İlgili>>  Eşeğe saldıran tilki hayatının hatasını yaptı

Kolestrole Faydası: Pek çok uzmanın eşek sütünün kolestrol dengelerini sabitleme ve düşürmesi açısından hem fikir olduğunu belirtmek de fayda var. Keza, eşek sütünün metabolizmayı hızlandırma özelliği yapılan diyetler için uygun bir takviye sağlamaktadır. Özellikle de yağ yakıcı bir ürün olması kolesterolün düşürülmesine katkı sağlamaktadır.

Koah Hastalığına Karşı Faydası: Koah hastalığı dahilinde yaşanan nefes darlığı, balgam, hırıltı , kan tükürme gibi hastalıkların en aza indirilmesinde eşek sütü tüketilmesiyle mümkün olacağı belirtilmektedir.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç