Erdoğan yetkiyi dağıtmak istemiyor


ufuk urasYeşiller ve Sol Gelecek Partisi Kurucusu Ufuk Uras, çözüm sürecini ve Erdoğan – Arınç polemiğini değerlendirdi.

Erdoğan yetkiyi dağıtmak istemiyor tek adam ve iki dudağı arasında ülkeyi şekillendirmek istiyor ve bundan geçecek başka bir mekanizmadan yana değil.

Dolmabahçe fotoğrafından Erdoğan’ın fotoğrafı olmadığı zaman o fotoğraf değersizleşmiyor. O yüzden Dolmabahçe fotoğrafını eleştirdiğiniz zaman o zaman kamuoyunun hafızasında bu netleşiyor. Bu olay iyi polis kötü polis olmanın ötesinde bir durum. Hükümetin temel politikasını eleştirmiş oluyorsunuz yerine de ne koyacağınızı söylemeden. Davul birisinde tokmak birisinde hali olmaz, hükümetin bir duruşu vardır.

İlgili>>  Arınç-Gökçek tartışmasından sonra savcılık ne yapacak?

Arınç haklıdır, bütün bu adımlar “adayı” meşrulaştırıyor diye bakmakta işin tabiatına aykırıdır çünkü Öcalan ile adete baş müzakereci konumunda bu süreci götürende sizsiniz. Pirinçteki beyaz taşlar siyah taştan daha beyaz olabilir sayın Arınç’ın pirinçteki beyaz taşlar gibi oldu, diş kıran beyaz taşlara döndü, bunun ben ciddi bir mesele olduğunu düşünüyorum oyun felan değildi.

Arınç önemli bir laf söyledi, tehlikeye karşı başbakanı savunurum dedi. Tehlike kim? Cumhurbaşkanı. Cumhurbaşkanı tehlikeli oluyorsa bunun değerlendirilmesi gerekir.

Comments 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Sayın Erdoğan yetkiyi toplayayım derken ülkeyi dağıtacak farkında değil. Tamam yaptığı iyi işlerde var ama çok tek adamcı tutumları bazen yaptığı iyi işlere gölge düşürüyor.

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç