Erdoğan, Kabataş iddiasında ısrarlı


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabataş’ta başörtülü bir kadının taciz edildiği iddiasını ortaya atan; ancak iddianın doğruluğu hakkında eleştirilere maruz kalan gazetecilere sahip çıktı.

Gezi olayları yaşadık gezi olayları sırasında bir genç kadın bir anne yanında çocuğu olduğu halde bir grubun kabataşta tacizine maruz kaldı, hiç kimse o kabataştaki adamları kınamadı. Onların peşine düşmedi tacize uğrayan kadına ise etmedik hakareti bırakmadılar. Terbiyesizce o kadının üstüne gittiler. O hanımefendi ile ilgili köşe yazısı yazan gazeticilere hakaret ettiler ve üzerilerine gitmeye devam ediyorlar.

İlgili>>  Başkanlık Sistemi Neden Olmaz

Hani tacizde esas olan kanını beyanıydı. Müftünün karısıyım diye istismar yapanlar tacize uğrayanın acısını deşmek için seferber oldular. Bir taraftan bakıyorsunuz çarşaflı kadınlara rozet takarken öteki taraftan çarşaflı kadınları köle olarak gösteren sergiler açtılar bu ülkede.

Milletin değerleri ile uyumlu görmek için bir yandan fotoğraf çektirdiler, benim annemde başörtülü edebiyatı yaparken, elleri öpülesi anaları başörtülü anları kapılardan çevirdiler. Demek ki bunlar önemli olan kadınlar değil bazı kadınlar işte asıl ayrımcılık budur.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç