Erdoğan Dünyaya Sitem Etti


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Latin Amerika gezisi boyunca Suriye’de yaşanılan katliamları dünyaya duyurmaya çalıştı. Ekvador’da gündemin büyük bir bölümünü Suriye’ye ayırdı. Cenevre barış görüşmelerinin ertelenmesine tepki gösteren Erdoğan Türkiye’ye yönelik yeni sığınmacı dalgasına dikkat çekti.

Erdoğan yeni mülteci dalgasını böyle duyurdu: Şu anda Halep’te yaklaşık 10 bin kişi Türkiye’ye geçmek üzere sınırda bekliyor. Sürekli Rusya bombalıyor, rejim bombalıyor fakat dünya sessiz kalıyor. AB sessiz, BM sessiz.

Erdoğan Şili ve Peru’da olduğu gibi Ekvadar’do da Suriye’de yaşanan katliamları ve izlenenen yanlış politikaları, ceneverede neden başarısız olunduğuna dikkat çekti.

Saldırı durmazsa müzakere olmaz

Erdoğan; Saldırılar durdurulamıyor mu? saldırıları durduramayan dünya bizden mülteci akınını durdurmamızı istiyor. Mantıklı bağdaşmayan hiçbir stratejide yeri olmayan böyle bir anlayış olabilir mi? önce bunu çözmemiz gerekiyor. Cenevre anlaşması durdu, soruyorum cenevreden ümidi olan var mı? tabi ki muhalefet böyle bir yaklaşıma, anlayışa olumlu yaklaşmayacaktır. Burada oynanan oyuna, kurulan tuzağa muhalefet gelmeyecektir dedi.

İlgili>>  AKP'nin normal şartlarda iktidarda kalma ihtimali yok

Cumhurbaşkanı Suriye’deki yaşanılanları anlatırken çarpıcı bir örnekte verdi; Yeri geldiği zaman bakıyorsunuz bir kaza bir ördeğe petrol yığınları arasında ölüyor diye kıyamet koparanlar dünyayı ayağı kaldıranlar 400 bin insanın öldüğü Suriye’de ses çıkarmıyorlar.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç