Endüstriyel psikoloji nedir?


 

Endüstriyel psikoloji iş yeri psikolojisidir. hayatımızın yüzde 90’ı iş yerinde geçiyor, dolayısıyla iş yerinde hissettiğimiz psikoloji ile bağlantılı uzmanlaşan insanların destek verdikleri alandır. Sabah kalktığımızdan itibaren işimize geç kalmamalıyız. Acaba iş yerinde yönetici bana ne diyecek, yapmam gereken şeyleri yapabilecek miyim yoksa mani olacaklar mı diye düşünmektir.

Endüstriyel psikoloji ünvanınızı ve konumunuzu korumak adına sorumlulukların bize hissettirdiği duygulardır. İşimiz olmasa kimliğimiz çok olmamış olur. Bizi var eden şeylerden en önemlisi işimizdir.

Bazı insanlar şanslı oluyor hissettikleri mesleği seçebilmek adına. Bazı insanlar diyorlar ki ben seçmedi ama sonradan bunu değiştirebilecek şansım var o güce sahip oluyorlar. Ne istediğini bilerek istediği işi istediği mesleği yapan insanlar iş hayatın atıldıklarında kişi hayatının yüzde 90’ınını iş yerinde geçirse de iş yeri gibi gelmiyor. İş yeri psikolojisi ya da endüstriyel psikoloji genelde iş yerinde mevcut sıkıntıları, problemleri fark edip çözüm üretmeye çalışan kişidir.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

reset password

Geri
log in