En büyük hayalim Başbakan olmak


kemal kılıçdaroğlu

Kemal Kılıçdaroğlu, seçime 2 ay kala seçilirse ne yapacağına dair soruları cevapladı.

En büyük hayalim Başbakan olmak, Başbakan olursam özel hayatımda yaşamamda elde ettiğim başarıları toplumsal olarakta Türkiye’ye yaşatmak istiyorum. Temiz siyaset hepimiz ortak arzusu ben gerçekleştirmeye talibim, gazetecilerin hapse girmediği, düşünceyi özgürce açıklamayı ben gerçekleştirmeyee talibim. Hiç bir çocuğun yatağa aç girmediği, yoksulluğu bu ülkenin tarihinde sıfırlamak, 4 yıl içerisinde yoksul hiç kimse olmayacak gerçekleştirme talibim. Emekliye iki aylık ikramiye talibim

Sosyal devlet unuttuğumuz kavramlardan birisidir. Türkiye’nin en temel sorunu işsizliktir, genç işsizlik çok daha fazla her 5 gençten birisi işsiz, üniversite mezunlarında bu çok daha yüksek. Sosyal devletin amacı ne? devlete sosyal devlet dememizin temel nedeni şu; ben işsizsem devlete şu soruyu sorma hakkı var, beni işsizliğimi gidermek zorundasın. Ben yoksulsam, benim yokluğumu gidereceksin diye sorma hakkı var.

Seçimden gidiyoruz, şapkamızı önümüze koyup düşünmemiz gerekiyor Ak Parti 12 yıl iktidarda, 12 değil ben 4 yılda Türkiye’nin kaderini değiştireceğime inanıyorum. 4 yıl çok uzun bir süre aslında. İnsanoğlunun tekerleği bulması 3 milyon yılda olmuş bugün her saniye binden fazla buluş var.

İlgili>>  MHP'de Tuğrul Türkeş Hiç Güçlü İsim Olmadı

Türkiye’de Chp’nin ivmesi ile beraber bütün vatandaşlarım bilsinler bu ülkede demokrasi isteyenler, bu ülkede huzur isteyenler, bu ülkede bütün değerlere saygı isteyenler, bu ülkede dinin siyasete alet edilmemesini isteyenler Chp’ye adres olarak almak zorundadurlar, bunu inanarak ifade ediyorum.

1 milyon Chp’li sandığa gidip kendi milletvekili adayını seçecek, hangi parti yapıyor bunu, kendisini demokrat gören partiler birisi yapmıyor. Bunu demokrasi için yaptık. Bizim hedefimiz; milletin vekili milletin vekili seçsin. Millet millet diyorlar millete güvenmiyor, koy sandığı vatandaş milletvekili seçsin, milleti aracı olarak kullanıyorlar. Millete güven ve saygı duymuyor, güven duysa sandığı koyarlar.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç