Erdoğan: Güvenin olmadığı yerde istikrar olmaz


recep tayyip erdoğanCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, genç iş adamları ile bir araya geldi ve ülke gündemine dair önemli paylaşımlarda bulundu..

Ülkemizde 12 yıldır hakim olan güven ve istikrarın gerisinde kalmamız mümkün değil. Güven ve istikrar demiştik ve bunu gerçekleştirdik. Güvenin olmadığı yerde istikrar olmaz. Yatırımcı geleceğini görecek, eğer yatırımcı geleceğini göremiyorsa gelip o ülkede yatırım yapmaz. Uluslararası iş camiasında, koalisyon mu? yoksa tek başına iktidar mı? ona bakarlar. Türkiye’de tek başına iktidarın gelmesi Türkiye’ye yatırımların garantisidir.

İlgili>>  AKP'nin normal şartlarda iktidarda kalma ihtimali yok

Geçmişte siyasi istikrarsızlığın, sosyal sorunların, ekonomide ki kırılganlığın bedellerini hep birlikte yaşadık. Demokrasi ile ekonomi arasında hassas bir bağ var. Birisi çıksın diğeri de çıkmasa diyemezsiniz. 12 yıl içerisinde biz bunu başardık, bunun içinde her iki atbaşı ve böylece biz bu günlere geldik. Bu gün de aynı hassasiyete sahibiz.

Ülkemize yönelik saldırılara baktığımızda düzenimizin ve ekonomimizin hedef alındığını görüyoruz. Ülkemiz ve milletimiz aleyhinde kampanyalara destek veren kuruluşlar var. Bunların üzerine korkmadan gideceğiz.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç