Dünyayı Sarsan EN İYİ 10 Fotoğraf


 

Bazı fotoğraflar vardır, içerisinde bir çok şey barındırır. Korku, sevinç, umut ve daha bir çok şey bu fotoğraflarda.

Cozey Carl Kosova’da çektiği bu fotoğraf ile Amerikan Prutzel ödülünü kazanan ilk kadın fotoğrafçı oldu. Fotoğrafa dete hasret duvarlarını aşan insanların sevinçlerini yansıtıyor.

savaş

 

 

Los Angeles Time fotoğrfaçısı, Liberya iç savaşının sonuçlarını bu şekilde fotoğrafladı ve insanların iç savaşta neler çektiğini bu fotoğraf sayesinde anlıyoruz.

savaş2

 

 

1977’de çekilen bu fotoğrafta Tayland sokaklarındaki düzensizliği ve vahşiliği gözler önüne seriyoruz

dfddf66

 

 

Amerikan fotoğrafçı 2008 yılında Haiti’de gerçekleşen yıkım sonrasında küçük bir çocuğun bebek arabasını kurtarması.

savaş3

 

 

İsrail’den çekilmiş bir fotoğraf. İsrail’in halka yaptığı zulmü bu fotoğrafta daha iyi anlıyoruz.

israil

 

 

New York’ta terör saldırısı gerçekleşti. El Kaide bu saldırıyı üstlendiğini duyurdu. 11 eylül saldırısından objektiflere yansıyan bir görüntü.

İlgili>>  Fotoğrafta Neden Çirkin Çıkarız?

11 eylül

 

 

Hint Okyanusunda gerçekleşen tsunamiden sonra üzülen bir kadın. Aynı zamanda Arka Dada’ya 2004 yılı dünya fotoğraf yarışmasında birinci olmuştur.

çaresizlik

 

 

3 Aralık 1984 günü ABD kökenli Unıon Carbıde firmasının Hindistan’da kurduğu böcek ilacı üreten bir fabrikadan yanlışlıkla 40 ton metil isosiyanat gazını dışarı atması 18.000 kişinin ölümüne, 150.000’den fazla kişinin zehirlenmesine neden olmuştur. Ve ortaya böyle trajik bir fotoğraf çıkmıştı.

dfd444

 

 

Bu fotoğraf 2005 yılında Prutzel ödülünü almaya layık görülmüştür. Fotoğrafın adını “asla kalp operasyonu” koymuştur. 9 yaşındaki Iraklı küçük çocuk, Irak savaşı sırasında patlayan bombalardan yara almış ve sayısız zorlu ameliyat için ABD’ye getirilmiştir. Küçük çocuğun sabrı ve umudu ona aslan kalp adını kazandırdı.

ddd55

 

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç