Dünyanın gizli efendileri kim?


 

erhan altunay

Araştırmacı Yazar Erhan Altunay , dünyanın gizli efendileri kim sorusunu cevapladı.

Dünyayı yöneten gizli efendilerin olduğuna inanıyorum. Gerçekten olaylar dünya yüzeyinde acaba bütün yaşantılar rastlantısal mı gidiyor. Eşyanın tabiatında Ortadoğu’nun kan gölünde olması mı var. Yoksa Rusya Ukrayna çatışması mı var. Demek ki bazı manüpüle eden güçler mi var. Kendi yaşamımızda bile kendimizin müdahele edemediği bir çok şey var. Bir takım sembollerin ya da manüpülasyonların esiri oluyoruz.

Faize dayalı bir sistem

Doların arkasında ezoterik semboller var. Doların arkasında ne diye bunlar var? kağıt para yerine geçiyor ve bunun arkasında bir takım ezoterik işaretler var. Niye adamlar bunu koymuşlar? Çünkü bu bir geleneğe dayanıyor, bunun dayandığı geleneğin adı da tapınakçı geleneği ta tapınakçılara giden bir şey var. Tapınakçılar zaten dünyanın efendileri dediğimiz topluluktur. Tapınakçılar dünyada bu sistemi ilk başlatan onlardır. Hepimiz bu dünyanın içerisinde yaşıyoruz, gündelik yaşantımıza yansıyan şeyler var. Gizli örgüt dediğimiz zaman ortaçağ’da olduğu gerçeği değil şu an bile bunların izdüşümlerini gündelik hayatımızda görüyoruz. Gündelik yaşantımızda kredi alarak borç ödüyorsak ve bu faize dayalı bi sistemin içerisinde yaşıyorsak kökeninde bunlar var. Eğer ay sonunu getiremiyorsak, kredi kartı borçlarından müzdaripsek bunun kökeninde bunlar var. Bunlar bir hikaye olmaktan çok hayatımızı etkileyen bir takım gerçekler olarak görmekte fayda var, bunlardan bir tanesi tapınakçılar.

Dolar karşılığı olmayan bir para bir senet. Dünyadaki olan olayları anlamsk için dinler tarihini ve paranın akışını bilmek gerekiyor. Karşılıksız basılan ve karşılığı olmayan paranın dünyada sisteme nasıl girdiğine bakmak gerekli. Bu yüzyıllar boyunca gelen faiz sisteminin bir sonucu.

Her şeyi Tanrı’nın adına yaptıklarını söylerler

savaş

 

Günümüzde bir üst akıl adı da konabilir bu örgütlere. Bu adamları nasıl bilebiliriz. Çok uluslu şirketler tahıl fiyatlarını, yiyecek fiyatları, metal fiyatlarını belirliyorlar. İstediği gibi manüpüle ediyorlar. Biz ebola çıkmadan ebolanın çıkacağını söylemiştik. Çünkü oradaki petrol çıktı ve oraya IMF girdi. Ortadoğu’da bugün oynan oyun Boko Haram, Işid, Hizbullah, bunların hepsi bir oyunun bir parçası. Bugün dünyada olan olaylar eşyanın tabiatına aykırı. Bütün bu örgütlerin kökeninde sembolik izler var.

Dünyanın efendiler çerçevesinde izliyorsanız bunların inançları sapkın inançtır. Tanrı’nın hakimiyeti bir kavramları vardır, bu çok soyut bir kavramdır, yaptıklarını Tanrı’nın adına yaptıklarını söylerler. Kudüs’te müslümanlar ve yahudiler kavga ediyorken hristiyanlar Kudüs’e karışmıyorlar ama hristiyanların bütün manevi değerleri Kudüs’te. Haçlı seferleri sadece Kudüs’ü almak için yapıldı. Tanrı’nın imparatorluğu dedikleri yeni dünya düzeni kurmak gibi bir amaçları var. Ve mesih beklentileri var. Son savaşta hristiyan ve yahudiler arasında olacak diye inanıyorlar.

 

Sistem insanları mutsuz etmek üzerine kurulu

depresyon

 

Gizli örgütlerin bize ettiği semboller ile yaşıyoruz şu an biz kendi hayatımızı yaşamıyoruz. Sistem insanları mutsuz ediyor, değersizleştiriyor. Değersiz olduğunu bir çalışan obje olduğunu söylüyor. İnsanlar değerli hissetmek için saat, telefon, elbise alıyorlar. Ben değerliyimi hissetmeye çalışıyor insanlar, mutsuz ediyor sistem. Sistem insanların mutsuzluğu ile yaşar. Mutsuz edip kredi kartı kullanmalarını sağlar. Siz karşılığı olmayan para basmak yerine cebinizde karşılığı olmayan parayı harcıyorsunuz. Sistem bunların hepsini sembolük olarak kullanan sistemdir. Daha çok kredi, daha çok harcayın diyen bir sistem var. İslam dininde yasak olan faiz düzeninin sistemini besliyorsunuz. İslam’da faiz kesinlikle yasaktır. İlk başta bu ticaretin bu yapılan düzenin İslam dininde bu temele karşı verilen bir çok şey var örneğin sabah kalkmak hayırlıdır der İslam, o zaman yahudiler erken kalkar ve pazardan yer kaparlarmış o zamanlarda peygamberimizin ortaya koyduğu bir prensiptir bu.

İnsanların kendisinin uyanık olması gerekir. Sembolleri iyi takip etmek gerekli.  Gizli örgütler özellikle dini kullanıyorlar hatta dini bile manüpüle ediyorlar, İslam dini bir tanedir ama coğrafyaya göre farklılar gösteriyor.

 

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç