Dünyanın En Zeki 5 Hayvanı


Karıncalar
karınca

Karıncaların beyni küçük görünsede kendilerine has, koku ve ses ile iletişme geçebiliyorlar. Kollektif bir bilince sahip olan karnıncalar çiftçilik işlerinde bazen başka karıncaları da köleleştiriyorlar.

 

Köpekler
köpek
Yüzyıldan aşkın bir süredir içimizde yaşayan köpekler insanlardan çok şey öğrendiler ve insana en yakın hayvanlardan oldular. Araştırmalar gösteriyor ki köpekler bir çocuğun zekilik derecesi gibi zekası var ve bir olaya ve insanlara kolayca adapte olabildikleri gibi sosyal becerileride bir hayli yüksek.

 

Balinalar
balina

7.8 kg ile tüm canlılar arasında en büyük beyne sahiptirler. Ancak eğitmek ve birşeyler öğretmek için beyinleri çok büyüktür ve eğitilirse daha farklı davranabilirler

İlgili>>  Dünyanın ilk tüp köpek yavruları

 

Filler
fil

Kara hayvanları arasında en büyük beyin fillerdir ve aile bağları bir hayli gelişmiştir. Asya fillerinin kendilerini diğer bireylerden ayrı bir birey olma yeteneği vardır.

Büyük insansı maymunlar

maymun

Büyük insansı maymunlar insanlardan sonra yaşayan en zeki varlıklar olarak bilinmektedir. Büyük insansı maymunlar; Bonobolar, şempanze, orangutan ve gorillerdir. Bu hayvanların zekaları bir çok nesneyi araç olarak kullanmalarından anlaşılır.

 

[poll id=”11″]

 

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç