Dünyanın En Tuhaf ve Sıradışı Gelenekleri


 

Dünyanın dört bir tarafından ilginç gelenekler. Bazıları bizim ilginç gelse de hala dünyanın bir tarafında uygulanan gelenekler.

 

Şişman olmak güzel olmak kabul ediliyor.

kilo

 

Moritanya’da güzellik anlayışı biraz farklı. Bu ülkede şişman olan kadınlar güzel olarak kabul ediliyor ve itibar görüyorlar. Evlenme çağına gelen kızlar en az 60 kg en fazla 100 kg olmak zorunda. Aksi takdirde kızlara zorla yemek yedirerek kilo almalarını sağlıyorlar.

 

 

Bu ülkede köpek beslemek yasak

köpek

İzlanda’nın başkenti Reykjavik’de köpek beslemek yasak. Bu yasağın sebebi ise yine köpeklerin yararına, köpekleri korumak için böyle bir karar almışlar. Çünkü İzlanda yönetimi köpeklerin doğal ortamda yaşamalarını istiyorlar.

 

 

Sadece kraliyet ailesinin bildiği bir dil

kraliyet

Tayland Kraliyet ailesi, çok eski zamanlardan gelen ve sadece kraliyet ailesinin konuşmasına salık verilen bir dil kullanılıyor. Bunun sebebi ise konuştuklarının diğer kişiler tarafından anlaşılmaması.

 

 

El ve ayak parmakları kesiliyor

4761181

Gine’de çok ilginç bir gelenek var. Bu ülkede eğer evli bir kadını baştan çıkarırsanız el ve ayak parmaklarınızın bir tanesi kesiliyor ve bu kesilen parça kadına yediriliyor.

 

 

Patlak lastikli arabada sevişmek yasak

orgazm

Arizona’da patlak lastikli arabanın içerisinde sevişmek yasak. Bu kuralı ihlal edenler ise eğer ön koltukta ise 25 dolar. Arka koltukta ise 50 dolar ödemek zorunda kalıyor.

 

 

İşe yaramayanlar öldürülüyor

eskimo

Eskimolar, yaşlandıkları zaman artık işe yaramadıkları düşünülürse yakınları tarafından öldürülüyor.

 

 

Erkekliğini kanıtlamak için elini karıncaların içerisine sokuyorlar

zenci çocuk

Brezilya’nın Amazon bölgesinde yaşayan Satere – Mawe insanları, erkek çocukları için acı veren bir geleneğe sahiptir. Erkek çocuk, erkek olduğunu kanıtlamak için elini içinde bir sürü kurşun karıncasının olduğu dokuma eldivene sokup 10 dakika boyunca elini orada tutuyor. Bu karınca sokması doğadaki en büyük acı olduğu için katlanmak zorunda. Bu işlemi 20 kere yapıyor ve daha sonra erkek olduğunu kanıtlıyor.

 

 

Bebeklerini 15 metrelik kuleden atıyorlar

-bebek-8

Hindistan’ın Solapur bölgesinde her yıl bazı aileler bir araya gelerek bebeklerini 15 metrelik bir kuleden atıyorlar. Aşağıda büyük bir örtü tutan insanlar bebeği yakalamaya çalışıyor. Aileler bu geleneğin bebeğe uzun bir ömür ve sağlıklı bir yaşam kazandırdığına inanıyor. Bu gelenek genellikle Müslümanlar tarafından uygulanıyor olsa da bazı Hintliler de bu yöntemi kullanıyor.

 

 

Misafir uğurlarken dil çıkartıyorlar

dil

Tibet’te misafir uğurlarken ona dil çıkarmak gerekir. Dil çıkarmazsanız bu saygısızlık olarak adlandırılır. Aslında, bir saygısızlık ifadesi olan dil çıkarma Tibet’te saygı gösterişi olarak adlandırılmaktadır.

 

 

Banyo yapmama modası

yıkanmayan adam

Ortaçağ Avrupasında banyo yapmamak modaydı. Bir dönem banyo yapmak yasaktı ve banyo yapmak bir tören şeklinde gerçekleşirdi. Öyle ki Kastilya Kraliçesi İsabella bile 50 yıldan fazla süreçte sadece 2 kez banyo yapmıştır.

 

 

 Gelenin annesi gerdek odasına giriyor

gerdek

Kolombiya’nın Cali kenti ve çevresinde gelinin annesi gerdeğe giren çiftin yatağınnın kenarına oturarak ilk ilişkilerine şahitlik ediyor. Aslında bizim çarşaf geleneğinin baya abaratılmış hali de diyebiliriz bu duruma.

 

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç