Dünyanın En Tuhaf 10 Evlilik Geleneği


 

Her evlilik bulunduğu coğrafyanın izlerini anlatıyor. Dünyanın çeşitli yerlerinden birbirinden ilginç ve şaşırtıcı evlilikler.

Kuzey Kore

Kuzey Kore’de kadınlarda 25, erkeklerde ise 27 yaşın altında evlenmek kanunen yasak. Evlenmeden önce bireylerin askerlik ve devlete karşı diğer yükümlülüklerini yerine getirmiş olması gerekiyor.

Rusya

Damat düğün merasimi için gelini almadan önce, gelinle ilgili sorular içeren bir testten geçer. Ayrıca paraların konuştuğu bahis oyunları da oynar.

Tayvan

Tayvan’da damadın akraba ya da arkadaşı gelinin bekaretini alıyor. Gerekçesi; damat böyle sıkıcı bir işle zaman kaybetmesin.

Almanya

Düğünden bir gece önceki eğlencede porselen bir eşya yere atılır. Gelin ve damat kırılan parçaları ile birlikte toplayıp etrafı temizlemek zorundadır.

İlgili>>  Yurtdışında Evlenmek İçin Gerekli İşlemler Nelerdir?

Macaristan

Düğün merasiminden önce gelini kaçırmak önemli bir adettir. Damat gelini kaçırmaya çalışanlara karşı mücadele eder.

İtalya

Düğün sonrası gelin ve damadın paylaşacağı yatağı, düğünden önce evli olmayan iki kız yapar.

Brezilya

Gelin buketi yerine düğünlerin azizi olarak bilinen aziz antoninin biblosu gelin tarafından kalabalığa fırlatılır. Bu bibloyu kapan genç kız bir sonraki evlenecek kişi olması beklenir.

Hollanda

Merasimde açılan ilk şampanyanın tıpası çiftin yastığının altına konulur. Bunun onlara iyi bir cinsel yaşama getireceğine inanılır.

Danimarka

Gelin düğün kıyafetinin kendisi dikemez. Eğer yaparsa her bir dikişin evlilikte dökülen gözyaşı olduğuna inanılır.

Türkiye

Neredeyse ülkenin her yerinde kabul edilmiş ve uygulanan bir adet olarak. Gelin almaya konvoy halinde gidilir ve yol boyunca korna çalınır.

 

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç