Dünyanın En Korkunç 5 Müzesi


Capuchin Mahzeni

fdfd

17. Yüzyılın başlarında nasıl baktığınıza göre değişir ama bu rahipler ya ölmek istiyorlardı ya da ölümsüzlük ile ilgili ibazı düşünceleri vardı. Müzede 4000 adet iskelet var. Aynı zamanda bazı rahipler o şekilde iskeletlerin önünde duruyor ama çoğuna hiç dokunulmamış. Mahsene girdiğinizde sizi zekice bir mesaj bekliyor. Şimdiki zamanınız bizim geçmişimiz, şimdiki zamanımız geleceğiniz.

Chez Galip’in saç müzesi

ffffgfgfg
Burada kişisel bir saç koleksiyonuna bakıyorsunuz, Chez Galip lakaplı biri tam 16 kadından oluşan bir koleksiyon yaptı. Her tutam saçın yanında bağışı yapan kadının isim ve adresi bulunmakta. Saç koleksiyonu 1979’da başladı. Galip ilk olarak atölyesine olan ilgili artırmak amacı ile başladığını söyledi.

Cambodia kaliam müzesi

işkence

Bir kamboçya okulunun dönüştürülmesi sonucunda 15 bin kişi öldürüldü veya işkenceye maruz kaldı. Okuldan kurtulan çok az kişi kaldı. Çizilmiş resimler durumun ne kadar kötü olduğun göstermektedir. Müze bu fotoğrafları asıl işkence makinelerin yanına koyuyor fakat ölen son kurbanların fotoğrafları da var. Müze aynı zamanda ölen kurbanların kafataslarını da girişte sergiliyor.

Seodaemun hapishane müzesi

işkence2

Güney Kore’nin Seodaemun bölgesinde kurulmuştu. Japon işgeli sırasında 1945 yapıldı. Bu süre boyunca Güney Kore tarihinin bir görseli olarak kalmaya devam etti. Kore’deki kötü olayların ve inançların canlı kalmasında büyük rol oynadı. Kore’nin kurtuluşunda çok kişi öldürüldü ve işkence yapıldı. Çok çeşitli işkence aletleri bulundu.

Ölüler müzesi

fdfdfdfdf

Kaliforniya’da bulunan bu müzede bir çok seri katilin çizdiği resimler var. 1995’te bu konuda en büyük müze olarak geçiyor. Aslında bu müze suç yeri olarak sayılabilir. Çünkü çoğu seri katilin kurbanlarını öldürürken kullandığı araçları barındırıyor.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç