Dünyanın En Büyük 8 Şeyi


En büyük hamburger

hamburger

2009 yılının mayıs ayında Amerikalı bir adam tarafından dünyanın en büyük hamburgeri yapıldı. 84 kg olan bu hamburger ünlü bir iş adamına 499 dolar karşılığında satıldı.

 

En büyük pazular

pazu

 

Lakabı temel reis olan Mısırlı mustafa 2013 yılında 80 cm lik pazuları ile Gunies kitabına girmeyi başardı. Mustafa 230 kg kaldırma gücüne sahip.

 

En büyük ayaklar

ayak

19 yaşındaki Emma dünyanın en büyük ayağına sahip. Giyecek ayakkabı bulamayan genç kız bu konudan şikayetçi. Emma 52 numara ayakkabı giyiyor.

 

En büyük pizza

pizza

İtalyan pizzacı Maksimo guinness kitabına girebilmek için 2014 yılında dünyanın en büyük pizzasını yaptı. 96 kg ve 5 metre.

 

En büyük çikolata

çikolata

2010 yılında Ermenistan’da dünyanın en büyük tablet çikolatası yapıldı ve guinness rekorlar kitabına girdi. Bu çikolata 5 metre uzunluğunda ve 25 cm kalınlığında ve 4 ton ağırlığında.

İlgili>>  Vücutlarında fazla organla doğan 5 insan

 

En büyük havuz

havuz

Gunies rekorlar kitabına giren en büyük havuz Şili’de bir tatil köyünde. Havuz 914 metre uzunluğunda ve 8 hektarlık bir yer kaplıyor. Yapımı 5 yıl süren havuzun 2 milyar dolara yapıldığı ve yıllık bakım masrafı 4 milyar doları bulduğu belirtiliyor.

 

En büyük göğüsler

göğüs

Dünyanın en büyük doğal göğüslerine sahip olan Norma bu özelliği ile guinness rekorlar kitabına girdi. Amerika’da yaşayan Norma 108 cm olan göğüslerinden memnun olduğunu söylüyor.

 

En büyük ağız

ağız

25 yaşındaki Fransisco Domingo elastik ağzı sayesinde İtalya’da yapılan bir yarışmada dünyanın en büyük ağızlı ünvanına sahip oldu. Fransisco bir kutu kolayı zorlanmadan ağzında tutabiliyor. Bu özelliği sayesinde reklam yıldızı olmuş durumda.

 

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç