Dünya Üzerindeki En Korkutucu Yollar


viraj

Ölüm yolu
uçurum

Yetkililer tarafından ölüm yolu olarak bilinen bu yol Bolivya’nın başkentinde bulunmaktadır ve 7 km’dir. Derin bir uçurum üzerine yapılmış bir yol her yıl yüzlerce kişinin ölümüne neden oluyor ve bu yolun alternatifi yok. Üstelik bu derin yol çift olduğu için daha tehlikeli.

Trollstıgen
viraj

Çok sert bir viraja sahip olan bu yol virajları ile ünlü. Pek çok yerde viraj vardır fakat bu yolda dönüşle çok keskin. 12 metreden daha uzun araçların çıkmasına izin verilmiyor ve turistlerin gezi mekanı.

Stelvio geçidi
viraj2

İtalyada bulunan bu geçit 2770 mt yükseklikte ve güney alplerinin en büyük yeri. Alınan önlemlerden sonra daha güvenli fakat bu yolu kullancak kişilerin sağlam sinirlerinin olması gerekiyor.

Hurhada yolu
ss6t

Bu yol Mısır’da bulunuyor ve iki turizm merkezini birbirine bağlıyor. Dünyanın en tehlikeli yollarından biri ancak yolu tehlike yapan fiziki şartlar değil her an önünüzü kesecek olan çeteler.

Goulıg tüneli
dfdfdf3

Çin’de bulunan bu tünel köylüler tarafından yapılmıştır ve 1200 mt uzunluğudur. Dağın en dik yamacında yapılan bu yolun yapımı sırasında bir çok kişi hayatını kaybetmiştir.

Issız yol
ıssız yol

Şili ile Afirka’yı birleştiren bu yol aşırı ıssız ve eşlik eden rüzgarlar ile ilerlerken karşıdan gelen araç ihtimali o kadar az ki yolcular çoğu kez karşıdan geleni hayalet zannediyor.

Dağ yolu
dağ yolu

Yunanistan iki şehir arasını birleştiren bu yol bakımsızlık ve aniden ortaya çıkan hayvanlar nedeniyle sık sık kazalara karışılıyor.

Bayburt yolu
bayburt yolu

Bir ankete göre dünyanın en zor yolu olarak seçilen bayburt yolunda bariyet bulunmuyor. Bu yolda araçlar bariyersiz ve sert virajlarda gitmek zorunda kalıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

reset password

Geri
log in